Projekt rozvojovej spolupráce SlovakAid sa sústreďuje na dlhodobé budovanie vedomostných a praktických kapacít lekárov v partnerskej nemocnici Mater Misericordiae Hospital v hlavnom meste Nairobi.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 14. a 15. júna 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí ministrov členských krajín Výboru OECD pre rozvojovú pomoc, označovanom z historických dôvodov ako „Tidewater“.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (7. júna 2022) spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Karolom Galekom informovali veľvyslancov členských štátov EÚ a NATO o pomoci a politickej podpore Ukrajiny.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková 24. mája 2022 otvorila v Bratislave dvojdňovú medzinárodnú konferenciu Ambrela Development Forum (ADF), ktorá sa venovala budúcnosti humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce.

Vedúci Styčného úradu SR v Prištine Rastislav Kostilník 19. mája 2022 navštívil juhozápadnú oblasť Kosova Dragaš, kde popri albánskej väčšine žije aj turecká a goranská menšina.

Štátnu tajomníčku Ingrid Brockovú v druhý deň pracovnej návštevy (17. mája 2022) v Iráne prijal minister zahraničných vecí Iránu Hossein Amir-Abdollahian. Obaja partneri potvrdili záujem na úspešnom zavŕšení rokovaní o jadrovej dohode, ktorá predstavuje nevyhnutný nástroj na posilňovanie bilaterálnych vzťahov s Iránom...

Štátna tajomníčka Ingrid Brocková a štátny tajomník Martin Klus Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky prijali v stredu, 27. apríla 2022, námestníka ministra zahraničných vecí Gruzínska Teimuraza Janjaliu

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj 12. apríla 2022 zverejnila predbežné štatistiky o oficiálnej rozvojovej pomoci (ODA), ktorú poskytli v roku 2021 donori združení vo Výbore OECD pre rozvojovú pomoc.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková pokračovala v pracovnej ceste v Keni rokovaním s Carole Kariuki, generálnou riaditeľkou Združenia podnikateľov Kene a Fatmou Elmaawy, viceprezidentkou Kenskej obchodnej a priemyselnej komory.

V súvislosti s humanitárnou krízou na Ukrajine, vypravila dňa 5. marca 2022 skupina švajčiarsko-slovenských dobrovoľníkov nákladné auto s humanitárnou pomocou smerujúce z kantónu Ticino do Starej Ľubovne.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 6. a 7. marca 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci vo francúzskom meste Montpellier.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok a riaditeľka Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power dnes (3. februára 2022) podpísali vo Washingtone D.C. Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a USAID v oblasti medzinárodnej rozvojovej spolupráce.

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Iráne Ladislav Ballek dnes, 26. januára 2022 v Teheráne, odovzdal charitatívnej organizácii Zanjireh Omid humanitárnu pomoc Slovenskej republiky vo forme finančného príspevku pre deti afganských utečencov.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Libanone Marek Varga včera (25. januára 2022) oficiálne odovzdal libanonskej mimovládnej organizácii Development for life and peace ďalšiu zásielku materiálnej humanitárnej pomoci zo Slovenska.

V obci Tănătari (Tanacár) v regióne Căușeni (Kaušeň) sa 21. decembra 2021 uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu výstavby vodárenskej veže.

Primátor mesta Criuleni Mihail Sclifos 22. decembra 2021 prebral do užívania mesta nové vozidlo na zber odpadu a 115 veľkokapacitných kontajnerov na separovaný zber odpadu.

Covid-19 úplne premenil izby našich detí. Už to nie sú len dôverné a bezpečné miesta, stali sa z nich školské triedy.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (13. decembra) predsedala zasadnutiu Koordinačného výboru pre rozvojovú spoluprácu SR, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Na podujatí sa zúčastnili predstavitelia Národnej rady Slovenskej republiky, zástupcovia desiatich ministerstiev, mimovládneho sektora, podnikateľských a zamestnávateľských združení.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ukrajine Marek Šafin 8. decembra 2021 odovzdal štyri mikrogranty slovenskej rozvojovej pomoci vo výške 19-tisíc eur.

V najstaršej moldavskej prírodnej rezervácií Codru sa 3. decembra 2021 uskutočnilo environmentálne podujatie Spoločné aktivity pre zalesňovanie Moldavska.

Ingrid Brocková, štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky začala druhý deň pracovnej cesty v Moldavskej republike rokovaním s Veaceslavom Dobindom, štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskej integrácie Moldavskej republiky.

Projekt je založený na spolupráci slovenskej mimovládnej organizácie Európska migračná agentúra (EMA) – Development and Mobility Agency, Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky (Digitálna koalícia), IT Asociácie Moldavska (ATIC) a partnermi zo súkromného sektora – spoločnosťami ESET, Orange Slovensko a Orange Moldova.

Aktivity Úradu Spojených národov pre palestínskych utečencov (UNRWA) (oficiálne: The United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East/ Agentúra OSN pre pomoc a prácu palestínskym utečencom na Blízkom východe) v oblasti vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, sociálnej, potravinovej a hotovostnej pomoci ocenila dnes (16. novembra 2021) štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková na konferencii darcov pod názvom Zachovávanie práv a humánneho rozvoja palestínskych utečencov.

Dňa 11. novembra 2021 odovzdal veľvyslanec Slovenskej republiky v Rumunsku Karol Mistrík v Národnom centre pre koordináciu a reakciu v Ciolpani zástupcom rumunského ministerstva vnútra prvú časť materiálnej humanitárnej pomoci Slovenskej republiky pre Rumunsko na zvládanie pandémie Covid-19.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková dnes (10. novembra 2021) prijala delegáciu Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce (FZaSP) Trnavskej univerzity v Trnave vedenú jej dekanom Jaroslavom Slaným.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pri Svätej stolici odovzdalo dnes 21.októbra 2021 vo Vatikáne humanitárny dar, ktorý prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová symbolicky venovala pápežovi Františkovi, ako poďakovanie za apoštolskú návštevu Slovenska, ktorú Svätý Otec uskutočnil v dňoch 12-15. septembra 2021.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ukrajine Marek Šafin sa 14. októbra 2021 zúčastnil na pietnom podujatí v obci Svitanok v Černihivskej oblasti.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková v tretí deň pracovnej cesty v Gruzínsku 13. októbra 2021 navštívila región Rača Lečchumi a Kvemo Svaneti.