Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Príhovor

Vážení návštevníci stránky Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Káhire,

touto cestou Vás chcem uvítať na stránke nášho zastupiteľstva v Káhire. Dnešné veľvyslanectvo má široký teritoriálny diapazón. Okrem Egypta je slovenský titulár priakreditovaný aj v Sudáne, Jemene, Ománe a Saudskej Arábii. V pôsobnosti zastupiteľského úradu sú aj 4 honorárne konzuláty - v Alexandrii (Egypt), v Chartúme (Sudán), v Sana´a (Jemen) a Muscate (Omán). Vzhľadom na uzatvorenie slovenského veľvyslanectva v Líbyi zastupuje naše zastupiteľstvo záujmy slovenských občanov od roku 2011 aj v nasledujúcich krajinách - Líbya, Čad, Tunisko, Alžírsko a Maroko.


Dúfam, že naša stránka Vám poskytne tie informácie, ktoré hľadáte a pomôže Vám zorientovať sa pred cestou do Egypta. Na stránke sa dozviete viac aj o poslaní nášho úradu a činnostiach, ktoré vykonáva pri prezentovaní záujmov Slovenska a obhajovaní práv a nárokov našich občanov v krajinách, ktoré teritoriálne pokrýva.

Verím, že naša internetová stránka Vám poskytne potrebné informácie a bude užitočnou pomôckou aj tým, ktorí hľadajú informácie o tejto krajine aj k iným účelom. Radi zodpovieme na Vaše ďalšie prípadné otázky a uvítame pripomienky a návrhy, ktoré prispejú k zlepšeniu tejto webovej stránky, ale aj vo všeobecnosti k činnosti nášho úradu. Na našu emailovú adresu emb.cairo@mzv.sk môžete zasielať Vaše podnety, otázky a návrhy.

Dátum poslednej aktualizácie: 11.11.2019 Dátum vytvorenia: 12.9.2006