Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Minister Lajčák Opens Meeting of Heads of Diplomatic Missions of the Slovak Republic

​Minister M. Lajčák otvoril poradu vedúcich zastupiteľských úradov SR

1.7.2019 | Aktivity ministra | Aktivity veľvyslancov

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (1. júla) úvodným príhovorom otvoril tradičnú poradu vedúcich zastupiteľských úradov SR v zahraničí. Rezort diplomacie každoročne organizuje takéto fórum ako platformu pre diskusiu o zásadných otázkach slovenskej zahraničnej politiky, ale aj ako príležitosť podrobne analyzovať dosiahnuté výsledky. „Zahraničnopolitické prostredie sa zmenilo, ale zmenila sa aj situácia doma. Zahraničná politika je dnes viac ako kedykoľvek v minulosti predmetom vnútropolitických debát,“ zdôraznil M. Lajčák pred prítomnými vedúcimi zastupiteľských úradov. Podľa šéfa slovenskej diplomacie je preto potrebné, aby naše diplomatické zastúpenia aj naďalej pokračovali v profesionálnom výkone svojej agendy, a to vo všetkých potrebných oblastiach. „Či už politickej, ekonomickej, v otázke rozvojovej pomoci a predovšetkým v konzulárnej agende, naša práca je totiž službou pre všetkých našich občanov,“ prízvukoval M. Lajčák. 


V rámci porady príjme veľvyslancov v prezidentskom paláci prezidentka SR Zuzana Čaputová. Vedúcim zastupiteľských misií sa prihovorí aj podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši, minister hospodárstva Peter Žiga, minister financií Ladislav Kamenický, či guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. 


Súčasťou porady bude tiež diskusia o úlohách zastupiteľských úradov v oblasti ekonomickej diplomacie s predstaviteľmi podnikateľov. Na porade sa veľvyslancom tiež prihovorí štátna tajomníčka francúzskeho ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Amélie de Montchalin, či námestník ministra zahraničných vecí Českej republiky Martin Tlapa. 
 
Nie všetky vystúpenia sú médiám prístupné, nakoľko ide o internú poradu. V prípade záujmu o bližšie informácie, ktoré sa týkajú fototermínov, prosím kontaktujte tlačový odbor MZVEZ na emailovej adrese tlac@mzv.sk, prípadne riaditeľa tlačového odboru J. Tomagu +421 917 660 099