Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

12. ročník Prestonského medzinárodného filmového festivalu so slovenskou účasťou

12. ročník Prestonského medzinárodného filmového festivalu so slovenskou účasťou

16.10.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Slováci naprieč storočím | Spojené kráľovstvo

V priestoroch Worldwise Learning Centre na Univerzite Central Lancashire sa 15.  októbra 2018 konal 12. ročník Prestonského medzinárodného filmového festivalu. Organizátori sa rozhodli venovať úvodný deň festivalu pripomenutiu 100. výročia vzniku ČSR. V panelovej diskusii zameranej na storočnicu spoločného štátu Čechov a Slovákov vystúpila radkyňa Veľvyslanectva SR v Londýne pre agendu verejnej a kultúrnej diplomacie Elena Mallicková. Študenti sa živo zaujímali ako vnímajú toto výročie mladí Slováci, čo pre nich  znamená a kam sa moderné Slovensko od vyhlásenia samostatnosti posunulo.

 

E. Mallicková zhodnotila význam vzniku spoločného štátu pre Slovensko, informovala o euro-atlantickom ukotvení SR, súčasných výzvach, ktoré naša spoločnosť rieši a predstavila branding SR, vrátane video spotu Good Idea Slovakia.

 

Účastníci podujatia dostali k dispozícii mimoriadne vydanie časopisu Forbes v anglickom jazyku a mali možnosť prehliadnuť si reprezentatívny výstavný projekt „Did you know? This is Slovakia!“, ktorý bude verejnosti prístupný v priestoroch univerzity do 21. októbra.

 

Na záver večera premietli organizátori film Jana Svěráka „Tmavomodrý svet“, venovaný československým letcom slúžiacim v RAF.