Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Open door day

Deň otvorených dverí

23.9.2019 | Spojené kráľovstvo

Na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Londýne sa uskutočnil 21. – 22. septembra 2019 Deň otvorených dverí. Podujatie bolo súčasťou projektu Open House London, počas ktorého otvárajú svoje brány širokej verejnosti najznámejšie londýnske budovy.

 

Veľvyslanectvo navštívili miestni obyvatelia, krajania ale i zahraniční turisti. Počas oboch víkendových dní mali hostia možnosť pozrieť si priestory budovy veľvyslanectva, ktorá je oceňovanou brutalistickou architektúrou z konca 60. rokov a právom patrí medzi dôležité objekty na mape významných londýnskych stavieb. 

 

Pre širokú verejnosť bol zároveň pripravený bohatý kultúrny program. Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie zrealizovalo Slovenské centrum dizajnu prierez tvorbou najúspešnejších súčasných slovenských dizajnérov pod názvom Velvet Generation. Publiku sa predstavili Dalibor Kocian, uznávaný predstaviteľ súčasnej elektronickej a experimentálnej hudby a Michal Augustini, talentovaný hudobný skladateľ a fotograf, ktorý pôsobí v Londýne.

 

Priestor dostal aj krajanský Detský folklórny súbor Sovička v Londýne, ktorý vystúpil so slovenskými ľudovými piesňami a tancami. Počas oboch dní boli verejnosti premietnuté slovenské filmy:  Svetlé miesto a Dôverný nepriateľ