Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Dni otvorených dverí na Veľvyslanectve SR v Londýne, 21. - 22. 9. 2013

Dni otvorených dverí na Veľvyslanectve SR v Londýne, 21. - 22. 9. 2013

ZÚ Londýn sa v dňoch 21.-22. september 2013 zapojil po prvý krát v histórii do londýnskeho projektu „Open House“. Zámerom tohto populárneho projektu je spoznávanie rôznych typov architektúry v celom Londýne a počas uplynulého víkendu bolo v Londýne sprístupnených viac ako 700 budov.
Okrem samotnej budovy ZÚ Londýn si verejnosť mohla pozrieť výstavu architekta Jána Bočana, ktorý bol jedným z autorov bývalého československého veľvyslanectva. Výstavu otvorili zastupiteľstvá SR a ČR spoločne s Českým centrom v Londýne v stredu 18. septembra. Panelová výstava obsahujúca realizované práce a vizualizácie architekta Bočana bola spestrená o nábytok navrhnutý samotným architektom.
Budovu veľvyslanectva navštívili cielene miestni obyvatelia žijúci alebo pracujúci v blízkom okolí ZÚ, ktorí okolo slovenskej ambasády prechádzajú každý deň a konečne mali možnosť nahliadnuť do jej priestorov. Ďalej to boli záujemcovia o architektúru 60-tych rokov, ktorých budova slovenského zastupiteľstva láka svojou brutalistickou podobou, ale aj svojim architektonickým skvostom, ktorý bol ocenený v 1971 cenou RIBA (Royal Institute of British Architects) za najlepší dizajn vytvorený zahraničnými architektmi. Tretiu skupinu návštevníkov tvorili rodení Londýnčania, ktorí si chceli zo zaujímavosti pozrieť slovenské veľvyslanectvo nachádzajúce sa na prestížnej londýnskej adrese. Počas prehliadky budovy sa mohli účastníci prostredníctvom dostupných propagačných materiálov a vďaka rozhovorom s prítomnými pracovníkmi dozvedieť aj zaujímavé informácie o Slovensku ako atraktívnej turistickej destinácii. Budova a samotná architektúra zožala obdiv u laickej ale aj odbornej verejnosti.