Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Medzinárodný charitatívny veľtrh na pomoc deťom - Spring Fair, 13. - 14. 5. 2014

Medzinárodný charitatívny veľtrh na pomoc deťom - Spring Fair, 13. - 14. 5. 2014

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Londýne aj tento rok úspešne participovalo na 55. ročníku medzinárodného charitatívneho veľtrhu pod názvom „Spring Fair“, ktorý sa konal v dňoch 13. – 14. mája 2014 v Londýne. Veľtrh bol organizovaný britskou charitatívnou organizáciou CFAB (protecting Children and uniting Families across borders) a zúčastnilo sa ho 88 zastupiteľských úradov pôsobiacich v Londýne, ktoré sa na tomto veľtrhu prezentovali svojimi tradičnými národnými produktmi a kuchyňou.
Výťažok z predaja smeruje na pomoc deťom odlúčených od rodiny v dôsledku obchodovania, únosu, migrácie, rozvodu, rôznych konfliktov alebo udelenia azylu. „Spring Fair“ sa každoročne koná v priestoroch radnice mestskej časti Londýna Kensington Town Hall.
Slovenský zastupiteľský úrad vďaka sponzorskému príspevku slovenskej firmy Slovglass distribuujúcej slovenské sklo a krištáľ na britskom trhu dôstojne reprezentoval Slovensko na tomto medzinárodnom veľtrhu. Verejnosť mohla ochutnať a zakúpiť si kvalitné slovenské víno z malokarpatskej vinárskej oblasti z produkcie Jozef Mikuš, Dolany.
Slovenskému zastupiteľskému úradu v Londýne sa podarilo z tohto predaja venovať charitatívnej organizácií CFAB viac ako 600 britských libier.