Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Päť slovenských projektov sa predstavilo na 3. ročníku Central European Start-up Day

Päť slovenských projektov sa predstavilo na 3. ročníku Central European Start-up Day

11.10.2017 | Ekonomické správy | Spojené kráľovstvo

Opäť po roku sa v sídle PwC v Londýne konal už 3. ročník úspešného podujatia Central European Start-ups Day 2017 (5.10.2017), ktorú spoluorganizovali  zastupiteľské úrady krajín V4 a AT . 25 vyselektovaných  start-upov zo strednej Európy predstavilo svoje inovatívne projekty v 4-minutových prezentáciách asi pred stovkou investorov. Za SR vystúpili DayByMe, eDocu, Event Advisor, Mishiko a SmartHead.


Cieľom Central European Start-ups Day 2017 bolo prezentovať úspešné resp. perspektívne start-upy z regiónu strednej Európy, ktoré majú záujem presadiť sa na britskom trhu a hľadajú investorov. Každá zo zúčastnených krajín nominovala 5 start-upových firiem špecializujúcich sa na oblasť ICT, IoT a biotechnológie.


Na akcii vystúpil  ako hlavný rečník p. Karim Tabet Jalbout (partner, Tech/Digital & Internal Lead on Artificial Inteligence and Data Science) z  Egon Zehnder, celosvetovo známej spoločnosti zaoberajúcej tzv. executive research. K. Tabet  sa predstavil s 20 minútovým prejavom na tému „How to Spot Leadership Potential in Founders“.

 
Dostatočný priestor bol vytvorený aj pre nadväzovanie priamych kontaktov inovátorov s investormi počas úvodnej recepcie na slovenskom veľvyslanectve v Londýne (4.10.2017) a v deň akcie počas networkingového obeda a záverečnej drink recepcie v PwC.


Akcia bola jedinečnou možnosťou pre slovenskú start-upovú scénu prezentovať sa na prestížnom podujatí a nadviazať kontakty nielen s potenciálnymi investormi, ale aj s predstaviteľmi 20 start-upov so strednej Európy a vymeniť si vzájomne skúsenosti pri presadzovaní sa na zahraničných trhoch.


Viac informácii o zúčastnených start-upoch a samotnej akcii je uverejnených na oficiálnej web stránke podujatia.