Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovenské veľvyslanectvo v Londýne zorganizovalo prezentáciu pracovných príležitostí

Slovenské veľvyslanectvo v Londýne zorganizovalo prezentáciu pracovných príležitostí

3.2.2020 | Ekonomické správy | Príležitosti pre verejnú správu | Spojené kráľovstvo

Zamestnávatelia zo Slovenska 30. januára 2020 v Londýne predstavili ponuku atraktívnych pracovaných miest. Cieľovou kategóriou podujatia „Work in Slovakia – Good Idea!“ boli profesionáli, ktorí zvažujú návrat na Slovensko alebo chcú získať bližší prehľad o dianí v našej krajine. Večer mal formu pracovných pohovorov a výmeny informácií medzi záujemcami a zástupcami slovenských spoločností, profesijných združení, verejnej správy a občianskej spoločnosti.
V rámci pokračovania série podujatí, ktoré Veľvyslanectvo SR v Londýne spustilo minulý rok, predstavilo 14 zamestnávateľov kvalifikované pracovné miesta. Zastúpené boli v prvom rade spoločností z oblasti informačných a komunikačných technológií s podporou IT Asociácie Slovenska a Americkej obchodnej komory na Slovensku. Tento rok sa podujatie zameralo aj na zdravotníctvo a laboratórny výskum Okrem verejného a súkromného zdravotníctva sa podujatia zúčastnili aj zástupcovia Ministerstva zdravotníctva SR a Národného centra zdravotníckych informácií.  Prítomný bol aj segment cestovného ruchu resp. pohostinstva a ponuky predstavili aj zástupcovia verejnej správy – Magistrát hl.m. Bratislava a Inštitút pre stratégie a analýzy pri Úrade vlády SR. Počas podujatia mohli prítomní, prevažne mladí ľudia, získať bližšie informácie aj o zaujímavých programoch neziskových organizácií zameraných na udržaniu kontaktu so Slovenskom.
Na podujatí sa zúčastnilo okolo 100 Slovákov a Sloveniek pracujúcich v oblastiach informačných technológií, zdravotníctva, priemyslu, administratívy a ďalších odvetví, ktorí prejavili záujem vrátiť sa žiť a pracovať na Slovensku. Nad rámec pracovných pohovorov mali zúčastnení možnosť zoznámiť sa a priamo komunikovať s predstaviteľmi veľvyslanectva, alebo sa bližšie vzájomne spoznať a vymeniť si skúsenosti z profesionálneho života v Spojenom kráľovstve.