Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

The Embassy of the Slovak Republic in London is offering a presentation of Slovak art online

Veľvyslanectvo SR v Londýne ponúka prezentáciu slovenského umenia v online priestore

30.4.2020 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Pri príležitosti 70. výročia podpisu Schumanovej deklarácie a 75. výročia víťazstva nad fašizmom, prinesie Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Londýne live koncert známeho slovenského husľového virtuóza, Tea Gertlera. Predstavenie sa uskutoční v piatok, 8 mája 2020 o 18:00h SEČ. Organizované je v spolupráci s mestom Bratislava a streamované bude zo Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca na sociálnych sieťach veľvyslanectva.

 

Talentovaný huslista Teo Gertler je v jeho 12-tich rokoch známy po celom svete. Vystupovať stihol napríklad v newyorskom Lincolnovom centre a zahral si aj sólo s Moskovskou filharmóniou.

 

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Londýne Ľubomír Rehák sa rozhodol presunúť oslavu významných historických udalostí na digitálnu platformu kvôli súčasnej pandémii nového koronavírusu. Za normálnych okolností by Veľvyslanectvo privítalo zahraničných hostí vo svojich priestoroch v centre Londýna, teraz ich však pozýva do srdca Bratislavy, do historických priestorov Primaciálneho paláca. Okrem umeleckého zážitku tak dostanú príležitosť zvážiť, či sa do hlavného mesta Slovenskej republiky nevyberú aj osobne, potom, ako pominú súčasné obmedzenia spôsobené ochorením COVID-19.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Londýne presunulo v týchto dňoch prezentáciu slovenskej kultúry a umenia do virtuálneho priestoru. Na sociálnych sieťach pravidelne informuje o aktivitách slovenských kultúrnych inštitúcií a zdieľa informácie o ich online predstaveniach.