Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Výstava Flowers for Slovakia

Výstava Flowers for Slovakia

V utorok 19. mája 2015 veľvyslanec SR v Londýne Miroslav Wlachovský otvoril výstavu pod názvom „Handle with Care“ z projektu Flowers For Slovakia. Projekt Flowers for Slovakia vznikol v roku 2009 a za toto obdobie získal kredit stabilnej platformy, ktorá produkuje a prezentuje práce mladých slovenských dizajnérov a výtvarníkov doma aj v zahraničí. Prostredníctvom súčasného dizajnu sa tento projekt snaží priblížiť autentický príbeh o Slovensku – krajine, zvykoch, tradíciách a ľuďoch. Autormi myšlienky, ktorá netradične rozpráva o slovenskej kultúre, sú Lars Kemper a Peter Olah a ďalšou dôležitou súčasťou celého projektového tímu je riaditeľka Flowers for Slovakia Michala Lipková.
Unikátna kolekcia „Handle with Care“ predstavuje dizajnérske objekty zo skla, navrhnutých desiatimi slovenskými študentmi dizajnu. Každý objekt je metaforou vybranej slovenskej rozprávky alebo povesti.
Autorom projektu sa podarilo časť výstavy umiestniť a prezentovať počas populárneho dizajnového festivalu Clerkenwell Design Week v dňoch od 19. – 21. 5. 2015 v Londýne.