Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Pavla and Lucia Sceranková: Surface Tensions

Pavla and Lucia Sceranková: Povrchové napätie

PUMP HOUSE GALLERY, Battersea Park, Londýn, SW11 4NJ: 12.4.2017 - 11.6.2017

Otváracie hodiny: streda až nedeľa, 11:00– 17:00h

 

Pavla a Lucia Scernakové, ktoré sa narodili v Košiciach a žijú v Prahe sa po prvý krát predstavia verejnosti vo Veľkej Británii. Výstava združuje skupinu prác odrážajúcich konštaláciu vizuálnych, materiálnych a koncepčných vnemov, ktoré formujú tvorbu a techniku umelkýň. Pavla a Lucia Scernakové vytvorili výstavu aj v nadväznosti na unikátnu architektúru galérie a jej umiestnenie v prostredí Battersea parku. 

Sochárske inštalácie a video inštalácie Pavly Scernakovej sa vyznačujú predovšetkým minimalizmom, jemným humorom a citlivým vzťahom k svojmu okoliu. Jej dielo pozýva diváka ku hravej spolupráci a ku skúmaniu hraníc medzi vnímaním a skutočnosťou. Lucia Sceranková vytvára fotografické a sochárske inštalácie, ktoré často vychádzajú z jej bezprostredného okolia a pretvárajú realitu do ilúzie a fikcie. 

Súčasťou výstavy bude aj Luciina nová vonková inštalácia v záhradnej fontáne. Toto kinetické dielo vychádza z mnohých koncepčných a estetických podnetov, vrátane nedávneho reššeršu histórie fontán v rámci Festival of Britain, ktorému sa Lucia venovala. Aj vďaka tomuto štúdiu sa Lucii v jej diele darí vyzdvihnúť prienik sochárstva a fotografie s architektúrou. Jadrom celej výstavy je téma napätia medzi prácou dvoch umelkýň, fyzické napätie ukrývajúce sa v jednotlivých dieloch a napätie vznikajúce výzvou umelkýň k interakcii návštevníkov. 

***

Výstava, ktorú iniciovalo České centrum v Londýne je organizovaná v spolupráci s Pump House Gallery. Kutárormi je Pump House Gallery a kurátorka Lily Hall.
Výstavu podporili The Elephant Trust; Ministerstvo kultúry Českéj republiky a Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Londýne.