Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

The opening of the unique international music competition at the Slovak Embassy in London

Otvorenie medzinárodnej súťaže filmovej hudby na Veľvyslanectve SR v Londýne

23.10.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Spojené kráľovstvo

Londýn, 22.10. 2019. Na pôde Veľvyslanectva SR v Londýne sa uskutočnilo otvorenie nového ročníka unikátnej medzinárodnej súťaže Film Music Contest Košice 2020. 

 

Podujatie slávnostne otvoril veľvyslanec Slovenskej republiky vo Veľkej Británii Ľubomír Rehák, ktorý v príhovore zdôraznil, že v období, keď si pripomíname 30. výročie Nežnej revolúcie je mimoriadne dôležité predstaviť svetu modernú tvár Slovenska. Zároveň vyjadril radosť nad možnosťou hostiť podujatie, ktoré prezentuje vo významnej svetovej metropole akou je Londýn, metropolu Východu - Košice.

 

Film Music Contest Košice je unikátna medzinárodná súťaž pre tvorcov pôvodnej filmovej a televíznej hudby, ako aj hudobných skladateľov, kapely, muzikantov, producentov, sólistov v oblasti Inštrumentálnej, elektronickej a Gospel hudby, bez vekového obmedzenia, rozdielu národnosti alebo krajiny pobytu. Cieľom je poskytnúť skladateľom možnosť dostať svoju tvorbu a talent do medzinárodného súťažného prostredia a nechať ju posúdiť prestížnou medzinárodnou porotou, ktorú tvoria úspešní profesionáli z oblasti hudby a filmu ako napríklad Vlado Meller (USA) - masteringový inžinier albumov svetových umelcov, Ataru Mukaezato (Japonsko) - multiinštrumentalista, skladateľ filmovej hudby, Lee Oskar (USA) - harmonikový virtuóz, úspešný skladateľ  a ďalší porotcovia. 

 

Organizátori podujatia si zvolili Londýn ako významnú hudobnú Mekku Európy, s cieľom prezentovať tento unikátny projekt zástupcom britských médií a profesionálom z hudobnej a filmovej oblasti.