Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Veľvyslanec Ľubomír Rehák navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff

Veľvyslanec Ľubomír Rehák navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff

4.12.2017

Veľvyslanec Ľubomír Rehák 4. decembra 2017 pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Prijatie u prvého ministra Walesu Carwyna Jonesa, ako aj ďalšie pracovné stretnutia s vládnymi expertmi boli zamerané predovšetkým na otázky spojené s vystúpením Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ale aj na ďalšie plány dvojstrannej spolupráce v nadchádzajúcom roku. Slovensko, spoločne s Českou republikou si pripomenú storočnicu vzniku Československa, 25.výročie pokojného rozdelenia spoločného štátu, 50.výročie obrodného procesu a invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa a ďalšie historické udalosti. Ďalšie stretnutia sa týkali investícií na Slovensko. Veľvyslanec na pôde Metropolitnej univerzity v Cardiffe vystúpil s prednáškou, v ktorej sa venoval úspešnému príbehu Slovenska a dezinterpretáciám, ktoré sprevádzajú proces brexitu. V dopoludňajších hodinách veľvyslanec navštívil jednu z najúspešnejších stredných škôl vo Walese – Corpus Christi High School, stretol sa s jej študentmi a pedagógmi. Prehliadky sa zúčastnil aj Mons. George Stack, cardiffský rímskokatolícky arcibiskup.

 

Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff.
Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff. Veľvyslanec Ľubomír Rehák pracovne navštívil hlavné mesto Walesu Cardiff.