Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

IV. rusko-slovenské diskusné fórum

IV. rusko-slovenské diskusné fórum

15.10.2019

Na pôde Fondu A. Gorčakova sa 8. októbra 2019 uskutočnilo IV. rusko-slovenské diskusné fórum. Slovenskú stranu reprezentoval veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Peter Priputen, experti Slovenskej asociácie pre zahraničnú politiku vedení Alexandrom Dulebom, ako aj pracovníci Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Zastupiteľského Úradu SR v Moskve.

 

Na podujatí sa zúčastnil zástupca riaditeľa  3. európskeho odboru Ministerstva zahraničných vecí RF Andrej Vladimirovič Šabanov, zástupca výkonného riaditeľa Fondu A. Gorčakova  Roman Nikolajevič Grišenin, ako i viacerí ruskí experti a predstaviteľ Veľvyslanectva Ruskej federácie v Bratislave. 

 


Diskusia prebiehala v troch sekciách na témy: bilaterálna spolupráca v kontexte predsedníctva SR v OBSE, 20. výročie Východného partnerstva - súčasnosť a perspektívy, rozvoj  dvojstranných vzťahov v krátko- a strednodobej perspektíve. 

 


Podujatie bolo vhodným príspevkom k prehĺbeniu komunikácie s ruskou stranou na expertnej úrovni. Účastníci potvrdili význam slovensko-ruského dialógu a záujem o jeho pokračovanie aj v nasledujúcom roku v Bratislave.