Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Prezentácia MS v ľadovom hokeji 2011 v SR pre ruské médiá

Prezentácia MS v ľadovom hokeji 2011 v SR pre ruské médiá

V Slovenskom dome pri zastupiteľskom úrade SR v Moskve sa 28.2.2011 uskutočnila tlačová konferencia v súvislosti s prezentáciou MS v ľadovom hokeji 2011 v SR. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili zástupcovia 27 ruských médií vrátane hlavných spravodajských agentúr a televízií s celonárodným pokrytím. Hlavným hosťom z ruskej strany bol bývalý brankár sovietskej hokejovej reprezentácie, v súčasnosti prezident ruskej hokejovej federácie a zároveň poslanec dolnej komory ruského parlamentu V. Treťjak.

Medzi ďalšími ruskými hosťami boli zástupcovia ruskej hokejovej federácie, ktorí sú zodpovední za organizáciu a pobyt ruskej výpravy a delegácie počas MS v SR, zástupcovia Kontinentálnej hokejovej ligy ako aj predstavitelia organizácií hendikepovaných športovcov, stolného a sledge hokeja. Na tlačovej konferencii sa zúčastnil aj predstaviteľka sociálnej komisie pri prezidentskej administratíve, do pôsobnosti ktorej patrí aj problematika hendikepovaných športovcov.

Veľvyslanec SR J. Migaš informoval prítomných predstaviteľov médií a hostí o prípravách k blížiacim sa MS a praktických otázkach spojených s vízami pre ruských fanúšikov cestujúcich na MS na Slovensko. J. Migaš zároveň pripomenul, že zastupiteľský úrad SR v Moskve a zastúpenie SACR v Moskve v spolupráci s ruskou charitatívnou organizáciou Parilis a ruským športovým denníkom Sport-Express organizujú historicky prvý výjazd ruských hokejových fanúšikov s telesným postihnutím na MS. Informoval, že ide o o iniciatívu SR s cieľom umožniť telesne postihnutým ľuďom z Ruska naživo sa zúčastniť najdôležitejšej hokejovej udalosti tohto roka.

Predstaviteľka SACR v Moskve Ľ. Alušicová v rámci prezentácie oboznámila prítomných v skratke s históriou ľadového hokeja v SR. Zároveň prezentovala obe mestá konania MS – Bratislavu a Košice – a turisticky zaujímavé miesta v samotných mestách a ich okolí pre ruských návštevníkov MS, ktorí okrem návštevy hokejových zápasov budú mať záujem aj o širší poznávací program v SR. Zástupcom ruských médií bola poskytnutá podrobná informácia o vízovej problematike z pohľadu touroperátorov aj individuálnych žiadateľov ako aj o možnostiach ubytovania v oboch dejiskách MS v ľadovom hokeji 2011 na Slovensku. Po tlačovej konferencii sa uskutočnil koktejl, počas ktorého jednotlivé médiá zrealizovali niekoľko individuálnych interview s prítomnými ruskými hosťami a zástupcami ZÚ SR v Moskve.