Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Trenčianske Teplice ožili ruskou kultúrou, 27. 4. 2013

Trenčianske Teplice ožili ruskou kultúrou, 27. 4. 2013

Od soboty 27. apríla sú Kúpele Trenčianske Teplice na celé dva týždne hosťom špičkových ruských umelcov. Mesto i kúpeľný areál ožili prvým ročníkom Festivalu ruskej kultúry.

Záštitu nad festivalom prevzali Jeho Excelencia Jozef Migaš, veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii a Jeho Excelencia Pavol Maratovič Kuznecov, veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku.

Podujatie odštartovalo v sobotu 27.apríla otváracím koncertom v Kúpeľnej dvorane, na ktorom zazneli melódie Čajkovského, Rachmaninova a Brahmsa. Predchádzala mu vernisáž výstavy obrazov a tapisérii Alexandra Kabanova a jeho manželky Inny Baryčevy. Na vernisáži vystúpili žiaci školy N°128 z Moskvy. Návštevníci vernisáže a koncertu si pochutnali na pravom ruskom čaji zo samovaru.

Zámerom festivalu je vytvoriť novú tradíciu s postupne sa rozširujúcimi aktivitami na vysokej umeleckej úrovni. Jedinečnosť podujatia je daná štruktúrou programu a pozvanými umelcami, ktorí predstavia ruskú kultúru v čo najväčšej šírke – od hudby, cez tanečné a výtvarné umenie až po prezentáciu ruskej literatúry a filmu.

Počas nasledujúcich dní sú pripravené vokálne koncerty, tradičné promenádne koncerty pre širokú verejnosť, inštrumentálne koncerty, tanečné súbory rôznych zameraní, výstavy ruských maliarov, filmová projekcia, aj sprievodné podujatia ako ochutnávka pravého ruského čaju zo samovaru, či podávanie špecialít ruskej kuchyne. Z umelcov, na ktorých výkony sa môžete tešiť, možno spomenúť Národný tanečný súbor Kalinka, klavírneho majstra Alexeja Kornienka, violončelistu Jozefa Podhoranského, klavírnu umelkyňu Silviu Čápovú Vizváry a iste zaujme aj umelecký prednes Božidary Turzonovovej.