Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Veľvyslanec Peter Priputen uskutočnil pracovnú návštevu Kirovskej oblasti, 6. - 7. 2. 2015

Veľvyslanec Peter Priputen uskutočnil pracovnú návštevu Kirovskej oblasti, 6. - 7. 2. 2015

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Peter Priputen uskutočnil na pozvanie gubernátora Nikitu Jurieviča Belycha v dňoch 6. a 7. februára 2015 pracovnú návštevu Kirovskej oblasti. Partneri rokovali o rozvoji spolupráce medzi SR a Kirovskou oblasťou v obchodno-ekonomickej oblasti, ako aj vo sfére kultúry, školstva a zdravotníctva. Obe strany sa zhodli na potrebe zintenzívnenia kontaktov a hľadania nových možností vzájomne výhodnej spolupráce. Kirovská samospráva počas rokovaní prezentovala finančne zabezpečené konkrétne projekty a ponuky pre SR. Predmetom diskusie boli aj oslavy 70. výročia konca II. svetovej vojny, pričom ruskí predstavitelia vyjadrili záujem pozvať na spomienkové podujatia v Kirove predstaviteľov protifašistického odboja v SR.
Počas pobytu sa veľvyslanec Peter Priputen stretol aj s predsedom Vjatskej obchodno-priemyselnej komory Nikolajom Lipatnikovom a vybranými podnikateľmi Kirovskej oblasti, ktorí prezentovali možnosti svojich podnikov a vyjadrili záujem o spoluprácu so slovenskými komerčnými subjektmi. Slovenský veľvyslanec predstavil našu krajinu ako dôveryhodného a ekonomicky stabilného partnera, pričom informoval prítomných členov o pripravenosti Veľvyslanectva SR v RF napomáhať rozvoj ekonomickej spolupráce. V rámci prezentácie ekonomických možnosti Kirovskej oblasti boli veľvyslancovi predstavené mieste podniky ako napr. strojársky podnik 1. máj, Agro holding Doroniči a potravinárska spoločnosť Vjatič.
Na záver pobytu veľvyslanec Peter Priputen navštívil Kirovské oblastné umelecké múzeum, kde sa oboznámil s expozíciou a históriou miestnej ľudovej tvorby.