Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Bezvízový vstup do Ruskej federácie počas Majstrovstiev sveta vo futbale 2018

Bezvízový vstup do Ruskej federácie počas Majstrovstiev sveta vo futbale 2018

26.3.2018 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním

V dňoch 14.6. – 15.7.2018 sa v Ruskej federácii uskutočnia Majstrovstvá sveta vo futbale 2018. Zápasy sa budú konať v mestách Moskva, Sankt Peterburg, Soči, Kazaň, Jekaerinburg, Kaliningrad, Nižný Novgorod, Rostov na Done, Samara, Saransk a Volgograd. V termíne od 4.6.2018 do 25.7.2018 umožní Ruská federácia  bezvízový vstup občanom tretích krajín, ktorí sa budú ako diváci zúčastňovať na zápasoch. Podmienkou bezvízového vstupu je predloženie platného cestovného dokladu a personalizovaného preukazu fanúšika FAN-ID. Cestovný pas musí byť platný najmenej 6 mesiacov po skončení platnosti FAN-ID.

 

Po zakúpení vstupenky možno požiadať o vydanie FAN-ID vyplnením formulára na stránke www.fan-id.ru alebo v jednom z Centier výdaja FAN-ID. Po schválení žiadosti bude žiadateľovi preukaz (forma laminátovej karty) zaslaný poštou na domácu adresu alebo si ho môže vyzdvihnúť na ním zvolenom výdajnom mieste (centrá výdaja FAN-ID v Rusku, vízové centrá VFS Global v zahraničí, pobočky Rossotrudnichestvo v zahraničí). FAN ID sa vybavuje po zakúpení vstupenky iba raz, platí po celú dobu trvania majstrovstiev sveta a umožňuje viacnásobný vstup do Ruska. Elektronická forma FAN-ID (doručená e-mailom) umožňuje iba jeden bezvízový vstup na územie Ruskej federácie. Pre viacnásobný vstup do Ruska a vstup na štadión si majiteľ elektronickej formy FAN-ID po príchode do Ruska musí vyzdvihnúť laminátovú kartu FAN-ID v Centre výdaja FAN-ID. 

 

Zoznam výdajných miest v Ruskej federácii a v zahraničí a podrobné informácie o podmienkach pre vydanie preukazu FAN-ID sú zverejnené na stránke www.fan-id.ru.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča občanom zaregistrovať sa pred cestou do Ruskej federácie v dobrovoľnom registračnom formulári https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia.