Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Česko-slovenský ples v Moskve

Česko-slovenský ples v Moskve

8.3.2019 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rusko

 

Za účasti mimoriadnych a splnomocnených veľvyslancov Slovenskej republiky a Českej republiky v Ruskej federácii Petra Priputena a Víťezslava Pivoňku sa 2. marca 2019 uskutočnil XXVI. Česko-slovenský ples. V reprezentatívnych priestoroch veľvyslanectva Českej republiky v Moskve sa zišlo viac ako 250 hostí – pracovníkov oboch zastupiteľských úradov, podnikateľskej sféry, diplomatického zboru v Moskve, spoločenského a kultúrneho života nielen zo Slovenska a Českej republiky, ale aj z Ruska i ďalších krajín. Akciu zorganizovali veľvyslanectvá obidvoch krajín v spolupráci s Českým centrom - ČDM, Slovenským inštitútom a Slovenským domom v Moskve.   

 

Slovenský veľvyslanec P. Priputen poukázal vo svojom vystúpení na to, že tento rok si pripomenieme okrúhle výročia významných udalostí ako 30. výročie Nežnej revolúcie z novembra 1989, 75. výročie SNP a už onedlho 100. výročie úmrtia Milana Rastislava Štefánika. V tejto súvislosti zdôraznil, že nielen spomínané historické udalosti, ale aj súčasnosť je jasným dôkazom blízkosti vzťahov medzi našimi krajinami a veľkej spolupatričnosti našich národov, čo tento ples len potvrdzuje.   

 

Počas XXVI. česko-slovenského plesu vystupovala konferencierska dvojica Petra Krmelová, moderátorka českej Televize Seznam a Ľubomír Bajaník, moderátor RTVS. O zábavu sa postarali českí a slovenskí umelci, vrátane legendy česko-slovenskej populárnej hudby skupiny MODUS a Hudby Hradnej stráže a Polície ČR. Módnu kolekciu predviedla česká návrhárka slovenského pôvodu Beáta Rajská.