Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

II. rusko-slovenské diskusné fórum

II. rusko-slovenské diskusné fórum

27.9.2017 | Aktivity veľvyslancov | Rusko

V utorok 26. septembra sa na pôde  Fondu A. Gorčakova uskutočnilo II. rusko-slovenské diskusné fórum. Slovenskú stranu reprezentoval mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Peter Priputen, experti Slovenskej asociácie pre zahraničnú politiku vedení A. Dulebom, akademici z Univerzity Komenského, Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku, nezávislí analytici pracujúci v oblasti zahraničnej politiky, ako aj pracovníci Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Zastupiteľského Úradu SR v Moskve.

 

Na podujatí sa zúčastnil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Leonidovič Fedotov, výkonný riaditeľ Fondu Gorčakova mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Leonid Vadimovič Dračevskij, ako aj viacerí ruskí experti a predstavitelia Ministerstva zahraničných vecí  RF.

 

Rokovania prebiehali v troch sekciách na témy: perspektívy a výzvy rozvoja rusko-slovenských vzťahov, situácia a možnosti spolupráce Ruskej federácie - Euroázijskej ekonomickej únie - EÚ a bezpečnostné otázky vo vzťahoch Ruska, Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti a NATO.

 

Podujatie bolo vhodným príspevkom k prehĺbeniu komunikácie s ruskou stranou na expertnej úrovni. Účastníci potvrdili význam slovensko-ruského dialógu a záujem o jeho pokračovanie aj v nasledujúcom roku v Bratislave.