Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

State Secretary Parízek meets with Vladimir Titov, First Deputy Minister for Foreign Affairs of the Russian Federation

L. Parízek s prvým námestníkom ministra zahraničných vecí Ruskej federácie V. Titovom

23.1.2018 | Aktivity štátnych tajomníkov | Rusko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa dnes (23. januára) stretol na medzirezortných pracovných konzultáciách s prvým námestníkom ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Vladimírom Titovom. Cieľom konzultácií bolo potvrdiť záujem na pokračovaní dialógu a zhodnotení aktuálneho stavu a perspektív rozvoja bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskou republikou a Ruskom. V priebehu stretnutia partneri prerokovali širokú škálu otázok rozvoja bilaterálnej spolupráce.

 

Ako konštatovali, dobre sa rozvíja spolupráca v oblasti školstva, kultúry, športu a starostlivosti o memoriálne miesta a cintoríny. Pozitívne ocenili rozvoj medziparlamentnej spolupráce, ktorá vyvrcholila novembrovou oficiálnou návštevou predsedu NR SR A. Danka v Rusku.

 

V hospodárskej oblasti obe strany ocenili minuloročnú bilanciu vzájomnej obchodnej výmeny, stabilný charakter spolupráce v oblasti energetiky s dôrazom na zabezpečenie bezproblémového tranzitu ropy a plynu cez územie SR a potvrdili záujem o realizáciu 19. zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu SR – Rusko ešte v tomto roku. Osobitnú pozornosť venovali nadchádzajúcemu predsedníctvu SR v OBSE a jeho prioritným oblastiam.

 

Obe strany si vymenili názory na aktuálny vývoj situácie vo svete. Pozornosť venovali riešeniu regionálnych kríz, ktoré si vyžadujú koordinovaný prístup i v rámci OBSE.