Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Predseda NR SR A. Danko pri príležitosti 137. zasadnutia Medziparlamentnej únie v Sankt Peterburg navštívil Ruskú federáciu

Predseda NR SR A. Danko pri príležitosti 137. zasadnutia Medziparlamentnej únie v Sankt Peterburg navštívil Ruskú federáciu

17.10.2017

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko s delegáciou Národnej rady Slovenskej republiky -  členmi stálej delegácie Národnej rady Slovenskej republiky v Medziparlamentnej únii Andrianou Pčolinskou a Miroslavom Čížom, veľvyslancom Petrom Priputenom, generálnym konzulom v Sankt Peterburgu Augustínom Čisárom a ďalšími členmi delegácie uskutočnil pracovnú návštevu v Ruskej federácii v dňoch 15. - 17. októbra 2017 pri príležitosti konania 137. zasadnutia Medziparlamentnej únie v Sankt Peterburgu. Kľúčovými bodmi programu bola voľba novej predsedníčky a podpredsedov Medziparlamentnej únie na nadchádzajúce funkčné obdobie (2017-2020) a hlavná diskusia zameraná na tému podpory kultúrneho pluralizmu a mieru prostredníctvom medzi-náboženského a medzi-etnického dialógu. Predseda NR SR Andrej Danko sa zúčastnil stretnutia vedúcich delegácii a uskutočnil  bilaterálne rokovania s predsedom Národnej rady Monackého kniežactva Christopheom Steinerom a predsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky Arom Bablojanom. Počas návštevy sa predseda NR SR sa stretol i s predstaviteľmi Sankt Peterburgu: gubernátorom Georgijom Poltavčenkom a predsedom Zákonodarného zhromaždenia Vjačeslavom Makarovom. Na stretnutí  s gubernátorom Georgijom Poltavčenkom obaja partneri vyzdvihli otvorenosť vzájomnej komunikácie, ktorá sa pozitívne rozvíja. Ani súčasný vývoj vo svete nebráni v ďalšom rozvoji  tradične dobrých, priateľských vzťahov, nezaťažených zbytočnou antipatiou. SR má záujem rozvíjať pragmatické a konštruktívne vzťahy orientované na výsledok s dôrazom na energetiku, obchod a investície, cestovný ruch a spoločné projekty. Počas rokovania s  predsedom Zákonodarného zhromaždenia Sankt Peterburgu Vjačeslavom Makarovom obe strany konštatovali, že medzi SR a RU prebieha korektný politický dialóg. V rámci programu si delegácia NR SR vedená predsedom NR SR A. Dankom uctila obete 2. svetovej vojny položením venca pri Pamätníku hrdinským obrancom Leningradu. 

predseda NR SR a veľvyslanec SR v RU počas rozhovoru pri vlajkách krajín združených v IPU. predseda NR SR a veľvyslanec SR v RU počas rozhovoru pri vlajkách krajín združených v IPU. S gubernátorom Sankt Peterburgu Poltavčenko. S gubernátorom Sankt Peterburgu Poltavčenko. U predsedu parlamentu Sankt Peterburgu V. Makarova. U predsedu parlamentu Sankt Peterburgu V. Makarova.
Akt kladenia vencov pri pamätníku hrdinským obrancom Leningradu. Akt kladenia vencov pri pamätníku hrdinským obrancom Leningradu. S predsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky Arom Bablojanom. S predsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky Arom Bablojanom. S predsedom Národnej rady Monackého kniežactva Christope-om Steinerom. S predsedom Národnej rady Monackého kniežactva Christope-om Steinerom.
Odpovede na novinárske otázky. Odpovede na novinárske otázky.