Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Seminár o vzťahoch Vyšehradskej skupiny s Ruskou federáciou

Seminár o vzťahoch Vyšehradskej skupiny s Ruskou federáciou

30.11.2017 | Aktivity veľvyslancov

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Peter Priputen sa 30. novembra 2017 zúčastnil na otvorení expertného seminára „Vzťahy krajín Vyšehradu s Ruskou federáciou v rámci nových európskych reálií“, ktoré zorganizoval Zastupiteľský úrad Maďarskej republiky v rámci predsedníctva vo Vyšehradskej skupine. 

 

Na podujatí sa zúčastnili veľvyslanci a predstavitelia zastupiteľských úradov krajín Vyšehradskej skupiny, zástupcovia Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie, výskumných organizácií a akademických pracovísk krajín Vyšehradskej skupiny, ako aj ruskí experti dlhodobo venujúci sa otázkam vzťahov Ruskej federácie a V4. 

 

Seminár sa postupne venoval otázkam samotného vzniku a doterajšieho pôsobenia Vyšehradskej skupiny, aktuálnym otázkam energetického dialógu s Ruskou federáciou ako aj ekonomickým a vedeckým väzbám a potenciálu krajín V4 a Ruska. V rámci posledného panelu sa experti venovali perspektívam rozvoja vzťahov Vyšehradskej skupiny a Ruskej federácie s krajinami blízkeho susedstva.