Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Účasť na otvorení medzinárodnej konferencie na Uralskej štátnej právnickej univerzite

Účasť na otvorení medzinárodnej konferencie na Uralskej štátnej právnickej univerzite

30.4.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rusko

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Peter Priputen 26. apríla 2019 vystúpil na otvorení XVII. Medzinárodnej vedeckej konferencie študentov a mladých vedcov „Evolúcia ruského práva“, ktorá sa konala v Jekaterinburgu. Vo svojom príhovore k účastníkom podujatia ocenil úspešne sa rozvíjajúcu slovensko-ruskú spoluprácu v oblasti vysokoškolského vzdelávania a vedy.

 

Na konferencii sa zúčastnili aj delegácie dvoch slovenských vysokých škôl, ktoré viedli dekan PF UK v Bratislave Eduard Burda a prodekanka katedry obchodného a hospodárskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Monika Némethová.

 

Dôkazom pokračujúceho vzájomného záujmu bol podpis dohody o vedecko-vzdelávacej spolupráci medzi Uralskou štátnou právnickou univerzitou a Právnickou fakultou Univerzity Komenského rektorom UŠPU Vladimírom Bublikom a dekanom PF UK v Bratislave Eduardom Burdom. Obdobnú dohodu uzatvorila s uralskou univerzitou aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v 2018.