Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Výstavná premiéra maliara Ivana Pavleho v Moskve

Výstavná premiéra maliara Ivana Pavleho v Moskve

25.10.2018

Za účasti mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky v Ruskej federácii Petra Priputena sa 23. októbra 2018 v galérii Slovenského inštitútu v Moskve konalo slávnostné otvorenie výstavy slovenského maliara Ivana Pavleho pod názvom „Jonáš a veľryba“.
 

Riaditeľ SI v Moskve Ján Šmihula poukázal na to, že akademický maliar Ivan Pavle je jednou z najvýraznejších osobností strednej maliarskej generácie na Slovensku, ktorý má za sebou množstvo výstav a úspechov doma aj v zahraničí. Zo zahraničných výstav spomenul napríklad Rakúsko, Poľsko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko, Nemecko, Thajsko a Spojené štáty. V tejto súvislosti riaditeľ inštitútu J. Šmihula pripomenul, že Rusko doteraz v tomto zozname chýbalo a preto vyjadril radosť z toho, že Slovenský inštitút sa stal súčasťou moskovskej výstavnej premiéry umelca.
  

K príjemnej atmosfére vernisáže prispeli aj folkloristi z Detvy zo skupiny Jara Hazlingera. Výstava Ivana Pavleho „Jonáš a veľryba“ potrvá v galérii Slovenského inštitútu v Moskve do 19. novembra 2018.