Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slávnostné odovzdanie medailí príslušníkom policajnej zložky mierovej misie UNFICYP UNPOL

Slávnostné odovzdanie medailí príslušníkom policajnej zložky mierovej misie UNFICYP UNPOL

6.5.2019 | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Slovensko a OSN

Zvláštna predstaviteľka GT OSN a šéfka Mierových síl OSN na Cypre (UNFICYP) Elizabeth Spehar odovzdala 2. mája 2019 medaily osemnástim príslušníkom zo slovenského, srbského, bosniansko-hercegovinského, čínskeho, írskeho, čiernohorského, ruského a ukrajinského kontingentu.

 

Na slávnosti v priestoroch Policajného zboru Mierovej misie OSN na Cypre - UNPOL v Nikózii sa E. Spehar v prejave poďakovala príslušníkom misie za úspešné plnenie ich náročných úloh, čím prispievajú k udržiavaniu mieru na rozdelenom území Cypru. E. Spehar podčiarkla, že v súčasnosti v UNFICYP slúži 60 príslušníkov, z toho je 23 žien, čo tvorí pozoruhodných 33%. Dodala, že nie je to len o počte, ženy sa v misii mimoriadne osvedčili pri plnení určitých typov úloh a najmä pri komunikácii s predstaviteľmi miestnych komunít.

 

Slovenskí príslušníci UNPOL, ktorí sú stálou súčasťou UNFICYP pôsobia na Cypre od roku 2013. V súčasnosti sú v slovenskom tíme 4 ženy a 1 muž, čo potvrdzuje pozitívny obraz Slovenska z hľadiska rovnosti šancí. 

 

Ďakujeme K. Záhorskej z UNFICYP za poskytnuté fotografie.