Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ottawe

50 Rideau Terrace, K1M 2A1, Ottawa, Ontario, Kanada
Mapka polohy
Tel.: +1 6137494442
Fax: +1 6137494989
Mobil: +1 6132968659 (Núdzová linka po pracovnej dobe a v dňoch pracovného pokoja len pre nahlasovanie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych, život ohrozujúcich prípadov občanov SR)
Email: emb.ottawa@mzv.sk

 

OBMEDZENIE CHODU KONZULÁRNEHO ODDELENIA

 

Konzulárne oddelenie veľvyslanectva SR v Ottawe zavádza ako preventívne opatrenie na ochranu zdravia klientov aj pracovníkov z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 v Kanade nasledovné:

OBMEDZENIE prijímania stránok s účinnosťou od 16. marca 2020 do odvolania,

 • VYBAVOVANIE občanov SR sa bude týkať iba nevyhnutných a vopred ohlásených konzulárnych úkonov,
 • Do priestorov veľvyslanectva budú vpustení občania LEN S RÚŠKOM, šálom alebo obdobnou ochranou tváre,
 • OBČANIA SR môžu kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Ottawe (prostredníctvom e-mailu cons.ottawa@mzv.sk; resp. tel. linky +1 613 749 4442 kl.101) a naliehavosť jednotlivých podaní bude posúdená konzulárnym oddelením Veľvyslanectva SR v Ottawe,
 • PRIJÍMANIE ŽIADOSTÍ O VÍZA JE DOČASNE POZASTAVENÉ.

 

HONORÁRNE KONZULÁTY Slovenskej republiky v Calgary, Montreale, Toronte a Vancouveri budú od 16. marca 2020 asistovať občanom iba prostredníctvom telefonickej a emailovej komunikácie, osobné stretnutia budú môcť byť dohodnuté iba v nevyhnutných prípadoch, ktorých naliehavosť bude posúdená honorárnym konzulom, prípadne Veľvyslanectvom SR v Ottawe.

Za porozumenie ďakujeme.

Oznamy

Výjazdové konzulárne dni v Kanade 

Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva SR v Kanade informuje, že z dôvodu mimoriadnych opatrení Slovenskej republiky ako aj Kanady v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 nie je možné v najbližšej dobe uskutočniť plánované výjazdové konzulárne dni v Toronte, ani na západe Kanady. 

Akékoľvek otázky konzulárneho charakteru je možné zaslať na: cons.ottawa@mzv.sk

Ďakujeme za pochopenie. 

AKTUALITY

 • 30.03.2020
  V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou v Európe, vrátane Slovenska a vo svete, vyvolanou pandémiou ochorenia COVID-19, s neustále sa meniacou situáciou na hraničných priechodoch jednotlivých štátov, obmedzením leteckej a autobusovej prepravy osôb, ako aj možným postupným uzatváraním hraníc ďalších štátov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vyzýva občanov SR, aby rešpektovali platné cestovné odporúčanie rezortu diplomacie v stupni číslo 3 – necestovať do všetkých štátov sveta, platné od 16. marca 2020.
 • 28.03.2020
  Od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa výrazne sprísňuje tranzit pre občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na slovenské územie. Individuálne prílety slovenskýcj občanov síce budú naďalej možné na základe notifikácií prostredníctvom verbálnych nót, avšak tranzit individuálne prilietajúcich občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na územie SR bude organizovaný MZVEZ SR – autobusmi, nakoľko nie je možnosť ďalej pokračovať individuálnou prepravou.
 • 27.03.2020
  V termíne od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa menia podmienky tranzitu územím Českej republiky. Slovenskému občanovi bude umožnený tranzit územím ČR za predpokladu, že sa pri vstupe na územie ČR preukážu nótou Veľvyslanectva SR v Prahe. Za týmto účelom je potrebné, aby žiadateľ o návrat do SR tranzitom cez územie ČR požiadať minimálne 48 hodín pred plánovanou cestou príslušné veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod, o vystavenie uvedenej nóty...
 • 23.03.2020
  Veľvyslanectvo SR v Ottawe upozorňuje slovenských občanov na rapídny nárast prípadov nákazy vírusom COVID-19 na celom území Kanady. Kanada považuje situáciu za vážne ohrozenie pre verejné zdravie...
 • 17.03.2020
  Na základe rozhodnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka zastupiteľské úrady SR v zahraničí evidujú informácie o občanoch, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí a majú záujem o repatriáciu. Pre neustálu vyťaženosť telefónnych liniek odporúčame občanom, aby občania kontaktovali zastupiteľské úrady elektronicky (pričom je potrebné uviesť identifikačné a kontaktné údaje, ako aj dôvod pobytu v zahraničí).
 • 17.03.2020
  Veľvyslanectvo SR v Ottawe upozorňuje slovenských občanov na rapídny nárast prípadov nákazy vírusom COVID-19 na celom území Kanady...
 • 16.03.2020
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ottawe upozorňuje slovenských občanov na rapídny nárast prípadov nakazených vírusom COVID-19 na celom území Kanady. Najviac chorých je v provinciách Ontário a Britská Kolumbia. Kanadská federálna vláda a kanadské provincie a územia postupne zavádzajú prísnejšie opatrenia proti šíreniu tohto ochorenia, vrátane povinnej alebo odporúčanej samoizolácie cestovateľov zo zahraničia. Vedúca kanadského Úradu pre verejné zdravie 15. marca označila riziko nákazy v Kanade za vážne.
 • 16.03.2020
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do žiadnej krajiny sveta.
 • 14.03.2020
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ottawe informuje o nových opatreniach kanadskej vlády v súvislosti s COVID-19, ktoré boli ohlásené 13.marca 2020...
 • 12.03.2020
  Z dôvodu vzniku ohrozenia verejného zdravia a nevyhnutnosti prijať opatrenia podľa zákona o civilnej ochrane obyvateľstva, vláda Slovenskej republiky vyhlásila 11. marca 2020 mimoriadnu situáciu na území Slovenskej republiky.
Viac