Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Korčok to the delegation of the Canadian Parliament: “In considering priorities of our Presidency, we will look for added value for the Union’s citizens"

I. Korčok delegácii kanadského parlamentu: „Pri uvažovaní o prioritách nášho predsedníctva budeme hľadať pridanú hodnotu pre občanov Únie“

25.4.2016 | Aktivity štátnych tajomníkov | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

Štátny tajomník rezortu diplomacie a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok prijal dnes (25.4.) delegáciu kanadského parlamentu pre vzťahy s EÚ. Skupina zložená z členov Senátu a dolnej Snemovne je v Bratislave na niekoľkodňových konzultáciách v súvislosti s blížiacim sa predsedníctvom SR v Rade EÚ. I. Korčok delegácii predstavil črtajúce sa priority nášho predsedníctva v Rade EÚ ako aj ambície, ktoré chce SR dosiahnuť. Partnerov informoval, že naše predsedníctvo pracuje s tromi okruhmi priorít, pričom hlavným cieľom bude prinášať konkrétne výsledky s pridanou hodnotou pre EÚ. „Našou ambíciou bude priblížiť Úniu občanom a ukázať jej pozitívny vplyv na ich každodenný život. Preto budeme osobitnú pozornosť venovať jednotnému trhu (najmä Digitálnemu jednotnému trhu) a Energetickej únii, kde budeme viesť rokovania o opatreniach, ktoré môžu výrazne ovplyvniť nielen európske hospodárstvo, ale aj komfort a život občanov Únie“, vysvetlil I. Korčok. Okrem toho bude na našom predsedníckom stole rozsiahla agenda v ekonomicko-finančnej oblasti a v oblasti vonkajších vzťahov a obchodu.

V diskusii sa partneri zhodli, že východiskový kontext slovenského predsedníctva bude do veľkej miery determinovaný výsledkom referenda v Spojenom kráľovstve o jeho zotrvaní/vystúpení z EÚ ako aj aktuálnym vývojom migračnej a utečeneckej krízy. Obe strany tiež potvrdili strategický význam vzťahov EÚ-Kanada, ktoré môže v tomto roku posunúť do novej perspektívy podpis CETA (Comprehensive Trade and Economic Agreement) a SPA (Strategic Partnership Agreement), ktorý sa predpokladá na jesennom summite EÚ-Kanada. 

Štátny tajomník rezortu diplomacie a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok prijal delegáciu kanadského parlamentu pre vzťahy s EÚ. Štátny tajomník rezortu diplomacie a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok prijal delegáciu kanadského parlamentu pre vzťahy s EÚ.