Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovensko na veľtrhu Europe Now v Toronte

Slovensko na veľtrhu Europe Now v Toronte

2.10.2012 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Kanada

Na obchodnom veľtrhu Europe Now (www.europenow.ca), ktorý predstavoval najväčšiu špecializovanú výstavnú akciu organizovanú v Kanade v roku 2012, zameranú na podporu výrobkov a služieb z európskych krajín, sa Slovenská republika predstavila na niekoľkých fórach.

„Slovensko – malá krajina s veľkými príležitosťami“, tak sa predstavila naša krajina 28. Septembra. Prezentácia bola zameraná na priblíženie súčasnej ekonomickej situácie a podnikateľského prostredia SR, bilaterálnych slovensko-kanadských vzťahov a možností ich ďalšieho rozvoja v oblasti obchodu, investícií, výskumu a vývoja.

Druhá prezentácia „Slovensko – Vaša nasledujúca turistická destinácia“, sa uskutočnila 29. septembra s cieľom predstaviť slovenský turistický priemysel, historické a prírodné krásy, kúpeľníctvo. Na vystúpenie nadviazala prezentácia Slovenských liečebných kúpeľov Diamant Dudince ich marketingovou riaditeľkou Lenkou Záhorskou.

Kúpele Diamant mali okrem toho na veľtrhu svoj vlastný výstavný stánok, slovenské veľvyslanectvo podporilo propagáciu kúpeľníctva informačnými a propagačnými materiálmi o Slovensku. Aktívna propagácia Slovenska takto prebiehala počas celého trvania veľtrhu za prítomnosti zástupcov slovenskej ambasády, ktorí poskytovali záujemcom informácie nielen o možnostiach incomingového cestovného ruchu v SR, ale aj o súčasnej ekonomickej situácii, možnostiach obchodnej spolupráce so SR.

Stánok navštívili tiež viacerí zástupcovia slovenskej komunity žijúcej v oblasti veľkého Toronta, ktorí s veľkým záujmom participovali na diskusiách s kanadskými návštevníkmi stánku a aj oni svojím dielom prispeli k celkovo veľmi úspešnej prezentácii Slovenska na veľtrhu Europe Now.