Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Lukáš Parízek: Eyes of the Whole World on Reforms in Ukraine

Lukáš Parízek: reformy na Ukrajine sleduje celý svet

2.7.2019 | Aktivity štátnych tajomníkov | Predsedníctvo Slovenska v OBSE | Kanada | Ukrajina

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a osobitný predstaviteľ ministra pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek sa 2. júla 2019 zúčastnil v Toronte na tretej medzinárodnej konferencii o reformách na Ukrajine.  

 

Pre rozvoj ukrajinského hospodárstva a zníženie vysokej nezamestnanosti sú v súčasnosti prioritné investície a stabilizácia prostredia. Získanie zahraničných investícií je podmienené zlepšením podnikateľského a investičného prostredia, predovšetkým posilňovaním právneho štátu, vymožiteľnosti zákona a znížením korupcie. Pri implementácii reforiem Ukrajina doposiaľ najviac pokročila v decentralizácii, ozdravení bankového sektora, spustení zdravotníckej reformy zdravotníctva a vzdelávania, vytvorení nových protikorupčných orgánov. 

 

Lukáš Parízek v Toronte rokoval aj so zástupkyňou ministerky zahraničných vecí Kanady Martou Morgan, kde obe strany potvrdili, že spojeným úsilím budú  hľadať priestor na koordináciu zahraničnej pomoci a synergiu rozvojovej a humanitárnej pomoci na Ukrajine počas slovenského  predsedníctva v OBSE.

 

Účastníci tretej medzinárodnej konferencie o reformách na Ukrajine konštatovali, že nedávne ukrajinské prezidentské voľby a následný pokojný prechod moci potvrdili vyspelosť demokratických inštitútov v krajine.