Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Paríži

125 rue du Ranelagh, 75016, Paris, Francúzsko
Mapka polohy
Tel.: +33 171937333
Fax: +33 142887653
Mobil: +33 672076832 (pohotovostný mobil)
Email: emb.paris@mzv.sk

 

Na pohotovostnom mobilnom čísle konzulárne informácie neposkytujeme. Je určený len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

 

Úradné hodiny veľvyslanectva: 

pondelok - piatok: 8:30 - 16:30

Úradné hodiny konzulárneho oddelenia: 

utorok, streda a štvrtok: 9:00 - 12:00

Pred návštevou Konzulárneho oddelenia je nutné rezervovať si termín telefonicky na čísle +33 171937333 alebo e-mailom cons.paris@mzv.sk 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

UPOZORŇUJEME, že vzhľadom na vyhlásenie núdzového stavu v Českej republike a mimoriadnej situácie súvisiacej s nákazou COVID-19 na území Slovenskej republiky, bolo na Veľvyslanectve Českej republiky v Alžíri dočasne pozastavené prijímanie žiadostí o schengenské víza pre žiadateľov do Slovenskej republiky. Opatrenie je platné od 14. marca 2020 až do odvolania.

Oznamy

OBNOVENIE ČINNOSTI KONZULÁRNEHO ODDELENIA V OCHRANNOM REŽIME OD UTORKA 2. JÚNA 2020


Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva SR v Paríži sa od 2. júna 2020 opätovne otvára pre verejnosť. Klienti budú vybavovaní pri dodržaní podmienok osobitného ochranného sanitačného režimu, v utorok, stredu a štvrtok v čase medzi 9:00 hod – 12:00 hod. (s výnimkou štátnych sviatkov SR).  


V záujme ochrany zdravia všetkých občanov prichádzajúcich s podaním, ako aj pracovníkov konzulárneho oddelenia a veľvyslanectva, bude klientom na konzulárne pracovisko umožnený vstup len po jednom, vo vopred objednanom a potvrdenom termíne, s nasadeným rúškom, v ochranných jednorazových rukaviciach a s vlastným perom na písanie.  


Rezerváciu termínu na konzulárnom oddelení prijímame výlučne prostredníctvom e-mailu: cons.paris@mzv.sk. Pri rezervácii je potrebné špecifikovať druh a dôvod podania a optimálne uviesť tri alternatívne termíny. Potvrdenie termínu a ďalšie inštrukcie budú klientovi odoslané v odpovedi na jeho email. Pri žiadostiach, u ktorých sa nevyžaduje osobná prítomnosť žiadateľa, uprednostňujeme podanie poštovou zásielkou (žiadosti o zápis narodenia, sobáša a rozvodu do osobitnej matriky, vystavenie duplikátov matričných dokladov, žiadosti o doklady k sobášu vo FR, žiadosti o osvedčenie/potvrdenie štátneho občianstva).


Žiadosti o víza a pobyty na Slovensku zatiaľ neprijímame až do odvolania. 


Obnovenie činnosti konzulátu v ochrannom režime umožňuje odvolanie zákazu vychádzania francúzskou vládou od 11. mája 2020 a postupné uvoľňovanie obmedzenia pohybu vo Francúzsku, ako aj postupné uvoľňovanie nariadení vlády a krízového štábu SR a nadobudnutie účinnosti zákona č. 73/2020 Z. z. meniaceho a dopĺňajúceho niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva vnútra SR v súvislosti s ochorením COVID-19. Zákon upravuje činnosť počas mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19, ruší opatrenia zavedené od 12. marca 2020 vyhlásením mimoriadnej situácie na území SR. 

AKTUALITY

 • 19.06.2020
  V nadväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (Opatrenie ÚVZ SR č. OLP/5089/2020), pristúpila Slovenská republika k ďalšiemu uvoľňovaniu na hraničných priechodoch. Od 20. júna 2020 od 6:00 hod. platí režim uvoľnených hraničných priechodov pre osoby pri návrate z: Bulharska, Cyprusu, Česka, Čiernej hory, Dánska (vrátane samosprávneho územia Faerské ostrovy), Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Monaka, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska. Pri návrate nemusia ísť občania ani do domácej izolácie a ani nemusia predložiť negatívny RT-PCR test na ochorenie COVID-19
 • 10.06.2020
  V nadväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (Opatrenie ÚVZ SR č. OLP/4739/2020), Slovenská republika od 10. júna 2020 uvoľnila opatrenia na hraničných priechodoch pre osoby pri návrate z Bulharska, Cypru, Česka, Dánska, Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnského kniežatstva, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Nemecka, Nórska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska.
 • 09.06.2020
  Podľa platného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 9. 6. 2020 sa všetkým osobám, ktoré od 10. júna 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky, pričom počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajinu neuvedenú nižšie, nariaďuje, aby pri prekročení hraníc SR odovzdali negatívny výsledok RT-PCR testu (potvrdenie o negativite testu) na ochorenie COVID-19 nie starší ako 96 hodín príslušníkovi Policajného zboru SR...
 • 04.06.2020
  Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková prijala dnes (5. júna 2020) predsedu Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimíra Skalského. Spoločne diskutovali o otázkach ďalšieho budovania a rozvoja vzťahov Slovenskej republiky so Slovákmi žijúcimi v zahraničí.
Viac