Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Deň otvorených dverí na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu

Deň otvorených dverí na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu

5.5.2017 | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Pekingu usporiadal 3. mája 2017 Deň otvorených dverí. Spravil tak ako vôbec prvý zastupiteľský úrad krajín Európskej únie a týmto symbolicky otvoril 7. ročník podujatia „Dni otvorených dverí Európskej únie pre mladých ľudí“ v Pekingu. 


Zastupiteľský úrad navštívili študentky slovenského jazyka a kultúry z Pekinskej univerzity zahraničných štúdií vedené ich lektorom p. Mariánom Machom a žiaci zo Základnej školy čínskoslovenského priateľstva v Zhongjie, ako aj delegácie z Farmy čínsko-česko-slovenského priateľstva.


Návštevníci Dňa otvorených dverí mali možnosť spoznať historické a prírodné krásy Slovenska prostredníctvom prezentácií, krátkych videí, ale aj okuliarov, ktoré vo virtuálnej realite zobrazili najpamätnejšie miesta Slovenska. Vyvrcholením prezenčných akcií a šancou spoznať bohatú slovenskú folklórnu tradíciu bolo vystúpenie 20-člennej folklórnej skupiny Vinica z Myslavy, ktoré sa stretlo so značným uznaním všetkých prítomných hostí.


V poobedňajších hodinách sa v rámci Dňa otvorených dverí uskutočnilo podujatie „Navštív Európu, navštív Slovensko“, počas ktorého slovenský veľvyslanec v Čínskej ľudovej republike Dušan Bella predstavil vyše 50 prítomným zástupcom cestovných kancelárií a médií potenciál Slovenskej republiky v oblasti cestovného ruchu. Prezentáciu zavŕšilo úspešné vystúpenie folklórnej skupiny Vinica.