Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Prahe

Pelléova 12, 160 00, Praha 6, Česko
Mapka polohy
Tel.: +420 233113051
Fax: +420 233113054
Mobil: +420 607646573 (pohotovostný mobil v mimopracovnom čase)
Email: emb.prague@mzv.sk

Emailová adresa konzulárneho oddelenia: cons.prague@mzv.sk

Predĺženie platnosti občianskych preukazov

 

Veľvyslanectvo SR v Prahe oznamuje, že kyvadlová doprava („shuttle busy“) z letiska Václava Havla v Prahe je od 5. júna 2020 ZRUŠENÁ

 

COVID-19 - Informácie o podmienkach cestovania a opatreniach v Českej republike

 
E-mailová adresa pre konzulárne informácie
Otázky týkajúce sa cestovania z ČR do SR  a všetkých ďalších konzulárnych záležitostí prosíme v čase mimoriadneho stavu posielať VÝLUČNE na cons.prague@mzv.sk. Prosíme, aby ste emailové konzulárne dožiadania neposielali na emb.prague@mzv.sk ani paralelne na obe adresy z dôvodu, že nám zahlcujú schránku a spôsobujú oneskorenie vybavenia Vášho dožiadania.

 

 

Obnovenie činnosti konzulárneho oddelenia v ochrannom režime

Konzulárne oddelenie Veľvyslanectva SR v Prahe je opätovne otvorené pre verejnosť. V záujme  maximálneho uspokojenia žiadostí občanov a v snahe eliminovať sklz v termínoch osobných konzulárnych podaní, spôsobený pandémiou COVID-19, sa mimoriadne v mesiacoch jún, júl, august rozširujú termíny na podanie žiadostí aj na poobedňajšie hodiny. V súvislosti s platnými hygienickými a epidemiologickými opatreniami klienti budú vybavovaní v osobitnom ochrannom režime v pracovných dňoch, v čase od 8.15 hod. do 15.00 hod.

 

Z dôvodu ochrany zdravia klientov, ako aj pracovníkov konzulárneho oddelenia veľvyslanectva, je možný vstup do priestorov len po jednom, vo vopred objednanom termíne, s nasadeným rúškom, šálom alebo obdobnou ochranou tváre a po zmeraní telesnej teploty. Zároveň žiadame klientov zdržať sa návštevy konzulárneho oddelenia, ak majú príznaky vírusového ochorenia COVID-19.

 

Pred príchodom na konzulárne oddelenie je NUTNÉ MAŤ REZERVOVANÝ TERMÍN na každé podanie (žiadosť o občiansky preukaz, cestový pas, vodičský preukaz, náhradný cestovaný doklad, sobášny list, rodný list, register trestov, overovanie podpisov, kópii, odhlásenie z trvalého pobytu, osvedčenie o štátnom občianstve).

 

Termín je možné rezervovať cez rezervačný systém, alebo na  telefónnom čísle:
+420 233 113 003 v pracovnom čase od 13.30 hod. do 15.30 hod.
 

 

VÝBERY HOTOVÝCH DOKLADOV BUDÚ MOŽNÉ LEN JEDENKRÁT V TÝŽDNI  

 

UTOROK OD 13.00 h do 16.00 h -  bez rezervácie vopred.

 


Prosíme občanov, ak sa z akýchkoľvek dôvodov NEMÔŽU DOSTAVIŤ NA REZERVOVANÝ TERMÍN, aby ho ZRUŠILI v rezervačnom systéme, telefonicky na čísle 233 113 003, alebo e-mailom na adrese: cons.prague@mzv.sk tak, aby uvoľnené termíny mohli byť použité pre ďalších klientov a  čo najviac využitá kapacita konzulárneho oddelenia.


S ohľadom na veľkú vyťaženosť telefonických liniek, prosíme, občanov SR o trpezlivosť. Všetky potrebné informácie v súvislosti  cestovaním do/z/cez ČR sú zverejnené a  priebežne aktualizované v časti COVID-19 a AKTUALITY.

Oznamy

AKTUALITY

 • 19.06.2020
  V nadväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (Opatrenie ÚVZ SR č. OLP/5089/2020), pristúpila Slovenská republika k ďalšiemu uvoľňovaniu na hraničných priechodoch. Od 20. júna 2020 od 6:00 hod. platí režim uvoľnených hraničných priechodov pre osoby pri návrate z: Bulharska, Cyprusu, Česka, Čiernej hory, Dánska (vrátane samosprávneho územia Faerské ostrovy), Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Monaka, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska. Pri návrate nemusia ísť občania ani do domácej izolácie a ani nemusia predložiť negatívny RT-PCR test na ochorenie COVID-19
 • 10.06.2020
  V nadväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (Opatrenie ÚVZ SR č. OLP/4739/2020), Slovenská republika od 10. júna 2020 uvoľnila opatrenia na hraničných priechodoch pre osoby pri návrate z Bulharska, Cypru, Česka, Dánska, Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnského kniežatstva, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Nemecka, Nórska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska.
 • 09.06.2020
  Podľa platného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 9. 6. 2020 sa všetkým osobám, ktoré od 10. júna 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie Slovenskej republiky, pričom počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajinu neuvedenú nižšie, nariaďuje, aby pri prekročení hraníc SR odovzdali negatívny výsledok RT-PCR testu (potvrdenie o negativite testu) na ochorenie COVID-19 nie starší ako 96 hodín príslušníkovi Policajného zboru SR...
 • 04.06.2020
  Občania Slovenska a ich rodinní príslušníci, občania EÚ s vydaným potvrdením o prechodnom alebo trvalom pobyte na Slovensku a dlhodobo pobývajúci rezidenti na Slovensku môžu na územie Českej republiky vstupovať od 4. júna 2020 bez nutnosti preukazovať účel cesty, bez časového obmedzenia pobytu na území ČR, bez povinnosti mať potvrdenie o absolvovaní testu na SARS-CoV-2 s negatívnym výsledkom, bez povinnosti absolvovať nevyhnutné karanténne opatrenia po vstupe ...
 • 04.06.2020
  Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková prijala dnes (5. júna 2020) predsedu Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimíra Skalského. Spoločne diskutovali o otázkach ďalšieho budovania a rozvoja vzťahov Slovenskej republiky so Slovákmi žijúcimi v zahraničí.
Viac