Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Príhovor

Milí návštevníci webovej stránky veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pretórii,

rada vás touto cestou vítam vo virtuálnom sídle slovenského veĺvyslanectva v Juhoafrickej republike, ktoré teritoriálne, diplomaticky aj konzulárne pokrýva okrem Juhoafrickej republiky ďalších 10 krajín juhu subsaharského regiónu - Angolu, Botswanu, Lesotho, Madagaskar, Maurícius, Malawi, Mozambik, Namíbiu, Eswatini, Zambiu a Zimbabwe. Záujmy SR a jej občanov tiež pomáhajú presadzovať 5 Honorárni konzulárni úradníci – v Kapskom Meste (JAR), v Mapute (Mozambik), v Blantyre (Malawi), v Lusake (Zambia) a v Port Louis (Maurícius).

 

Žiadna z krajín akreditácie veľvyslanectva nemá svoje diplomatické zastúpenie v Bratislave. Juhoafrická republika pokrýva SR z Viedne. Okrem toho má Juhoafrická republike v Bratislave honorárny konzulát.


Verím, že webstránka veľvyslanectva  Vám poskytne informácie, ktoré hľadáte. Rovnako sme pripravení odpovedať na ďalšie vaše otázky v písomnej, telefonickej, emailovej alebo inej zvolenej forme, adresovanej na niektorý z kontaktných údajov nášho zastupiteľského úradu.