1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rige

Riga - miestny čas:

Riga, Ilustračná fotografia


Často hľadané:   COVID-19   Cestovanie s deťmi   Podmienky vstupu

Upozornenie pred cestou

Neprehliadnite

Naše poslanie

Poslaním veľvyslanectva je rozvoj spolupráce medzi Slovenskom a pobaltskými krajinami Lotyšskom a Litvou. Prioritnými oblasťami je rozvoj politickej, ekonomickej či kultúrnej sféry ako aj podpora rozvoja osobných kontaktov a vzťahov medzi občanmi.

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Oznamy

Vybavovanie konzulárnych stránok na veľvyslanectve

V prípade potreby navštíviť konzulárne oddelenie osobne si, prosím, dohodnite termín buď telefonicky na čísle +371 6781 4280 alebo emailom: emb.riga@mzv.sk.

 

Veľvyslanectvo SR v Rige nevydáva žiadne víza. Za účelom vízovej alebo pobytovej agendy kontaktuje Veľvyslanectvo SR vo Varšave: emb.varsava@mzv.sk.  

Cestovanie

Naše služby

Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

08.09.2022

V pondelok 5. septembra 2022 a v utorok 6. septembra 2022 sa v Lotyšsku konali prvé dve predstavenia Lúčnice v Pobaltí v histórii.

01.08.2022 Litva

Veľvyslanectvo SR v Rige informuje podnikateľskú verejnosť o možnosti účasti na výstave Taste Vilnius HORECA, ktorá sa uskutoční v dňoch 3. - 5. novembra 2022 v medzinárodnom výstavnom a kongresovom centre LITEXPO vo Vilniuse, Litva.

09.07.2022 Litva

„Som veľmi rád, že dnešné stretnutie s litovským viceministrom financií Mindaugasom Liutvinskasom poskytlo príležitosť potvrdiť náš kontinuálny záujem o rozvoj bilaterálnych vzťahov s Litvou ako efektívnej nadstavby spolupráce v EÚ a NATO. Zároveň sme mali možnosť vymeniť si názory na vývoj na Ukrajine či otázky energetickej bezpečnosti, kde Litva popri Poľsku môže slúžiť ako mimoriadne inšpiratívny príklad aj pre Slovensko.“


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.