Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Mladý slovenský huslista Teo Gertler na letnom festivale Akadémie Rímskej filharmónie

Mladý slovenský huslista Teo Gertler na letnom festivale Akadémie Rímskej filharmónie

28.6.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taliansko

 

Standing ovation a neutíchajúci potlesk – presne tak sa skončil rímsky koncert iba jedenásťročného slovenského huslistu Tea Gertlera, ktorý sa v stredu 26. júna 2019 predstavil na tradičnom letnom festivale Akadémie Rímskej Filharmónie v jej historickom sídle, na ktorom Slovenský inštitút v Ríme predstavil slovenského zástupcu už šiestykrát v poradí.

 

Koncert tohto výnimočného slovenského talentu, ktorého na klavíri sprevádzal mladý taliansky pianista Antonio Gomena, bol otváracím číslom celého Festivalu a bezpochyby zapadol do jeho tohtoročnej koncepcie nazvanej Stupore/Údiv. Večer otvoril umelecký riaditeľ Akadémie Rímskej Filharmónie Andrea Lucchesini a riaditeľka Slovenského inštitútu v Ríme Ľubica Mikušová. Kým Lucchesini ocenil možnosť predstaviť na Festivale tak výnimočného mladého umelca, riaditeľka SI Ľ. Mikušová bližšie predstavila rímskemu publiku doterajšie výnimočné umelecké pôsobenie Tea Gertlera, ktorý si vo svojom veľmi mladom veku získal srdce aj svetoznámeho Placida Dominga.

 

Gertler a Gomena, vek ktorých dokopy dosahuje iba neuveriteľných 33 rokov, sa rímskemu publiku predstavili so skladbami Vivaldiho, Mozarta, Paganiniho, či Sarasateho. Naplnená sála a obdivné gratulácie zo strany publika boli dôkazom, že obaja mladí umelci si svojim talentom podmanili aj talianske hlavné mesto.

Teo Gertler a taliansky klavírista Antonio Gomena počas koncertu. Teo Gertler a taliansky klavírista Antonio Gomena počas koncertu. Koncert vzbudil veľký záujem publika. Koncert vzbudil veľký záujem publika.