Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prezentácia SR na 25. Budapeštianskom medzinárodnom knižnom festivale

Prezentácia SR na 25. Budapeštianskom medzinárodnom knižnom festivale

25.4.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Maďarsko

Za podpory Slovenského inštitútu v Budapešti a Literárneho informačného centra sa na 25. Budapeštianskom medzinárodnom knižnom festivale od 19. do 22. apríla 2018 aktívne prezentovalo svojou tvorbou viacero slovenských spisovateľov.  Ukážky ich tvorby  pritiahli do „slovenskej" časti stánku V4 tisícky záujemcov z radov maďarských čitateľov.

 

Pomohli sme prezentovať tvorbu slovenských autorov a autoriek na šiestich samostatných podujatiach a na siedmych podujatiach v rámci spoločnej prezentácie tvorby z krajín V4. Návštevníkov zaujali diela našich autorov vrátane knižného debutu Jakuba Juhása ako aj preklady diel od autoriek Agnešy Kalinovej, Jany Juráňovej, Jany Bodnárovej, Ireny Brežnej a Uršuly Kovalyk. Slovenskí autori sa zúčastnili tiež na čítačkach zo svojich diel a maďarským médiám poskytli  zaujímavé rozhovory.

 

Aktívna účasť SR na knižnom medzinárodnom festivale bola veľmi úspešnou akciou prezentácie slovenskej kultúry na území Maďarska. Záujem maďarského publika a zástupcov médií o slovenskú tvorbu prekročil naše  očakávania.