Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

V Nižnom Novgorode obdivujú fotografie M. Slováka

V Nižnom Novgorode obdivujú fotografie M. Slováka

8.6.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rusko

Po roku sa môžu obyvatelia piateho najväčšieho ruského mesta opäť zoznámiť so slovenským umením. V tamojšom Ruskom múzeu fotografie sa konalo v stredu (6. júna) slávnostné otvorenie výstavy mladého slovenského fotografa Matúša Slováka pod názvom "Moje hory, svety, pohľady...“. 

 

Riaditeľ Slovenského inštitútu v Moskve Ján Šmihula sa poďakoval riaditeľke Ruského múzea fotografie Vere Tarasovej, ako aj vedeniu administrácie mesta za aktívnu spoluprácu a možnosť rok čo rok prezentovať obyvateľom a návštevníkom Nižného Novgorodu slovenské umenie. Predstavujúc tvorbu M. Slováka vo svojom príhovore uviedol, že mladého fotografa priťahujú najmä také miesta, kde nikto nechodí a aj na prvý pohľad obyčajnom mieste sa snaží nájsť niečo neobyčajné - originálne. 

 

Predsedníčka Výboru pre medzinárodné vzťahy na mestskom úrade Jelena Mišina neskrývala rovnako radosť z toho, že rozmanitá spolupráca so Slovenským inštitútom v Moskve sa rozvíja veľmi intenzívne a verí, že bude aj naďalej pokračovať. Vysoko ocenila "neobyčajné a podmanivé" fotografie mladého autora, ktoré ju oslovili natoľko, že vyjadrila túžbu slovenské hory navštíviť. 

 

Aj riaditeľka Ruského múzea fotografie V. Tarasova a návštevníci vernisáže sa vyjadrovali veľmi pochvalne o fotografiách M. Slováka, pričom oceňovali ich kompozičnú vyzretosť a objavný uhol pohľadu mladého slovenského fotografa. 

Návštevníci vernisáže. Návštevníci vernisáže. Návštevníci vernisáže. Návštevníci vernisáže. Návštevníci vernisáže. Návštevníci vernisáže.