Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Paríži

Slovensky inštitút v Paríži je súčasťou diplomatickej siete Slovenskej republiky a jedným  z deviatich kultúrnych inštitútov Slovenska vo svete. Sme v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Zároveň sme členom Fóra zahraničných kultúrnych inštitútov v Paríži (FICEP) a Národných kultúrnych inštitútov Európskej únie (EUNIC).

Prečítajte si príhovor riaditeľky slovenského inštitútu.

Kalendár podujatí


Newsletter

Newsletter slovenského inštitútu na mesiace november - december
PDF 8.1 MB, 6.11.2023, 57 stiahnutí
Stiahnuť
Newsletter slovenského inštitútu na mesiace september - október
PDF 7.2 MB, 5.9.2023, 115 stiahnutí
Stiahnuť
Newsletter slovenského inštitútu na mesiace júl - august
PDF 1.8 MB, 3.7.2023, 75 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

04.12.2023

Slovenský inštitút v Paríži usporiadal v piatok 1. decembra 2023 v spolupráci so slovenským veľvyslanectvom v Paríži a podporou rezortu kultúry vianočný koncert v podaní Štátneho komorného orchestra Žilina, sopranistky Evy Bodorovej a len 13-ročnej flautistky Kláry Valentovičovej.

15.11.2023

Medzinárodný jazzový festival Jazzycolors, ktorý pravidelne na jeseň organizuje Fórum zahraničných kultúrnych inštitútov v Paríži (FICEP), vďaka Slovenskému inštitútu v Paríži predstavil tento rok parížskemu publiku slovenské jazzové duo Lash&Grey. Hudobný večer v priestoroch Írskeho kultúrneho centra v utorok 14. novembra 2023 otvorili svojimi príhovormi riaditeľka Írskeho kultúrneho centra Nora Hickey M'Sichili a riaditeľka Slovenského inštitútu v Paríži Jana Kňažková.

14.11.2023

Vláda Slovenskej republiky schválila 13. novembra 2023 svoje programové vyhlásenie.

1 / 60

V centre pozornosti 

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF