Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Paríži

Slovensky inštitút v Paríži je súčasťou diplomatickej siete Slovenskej republiky a jedným  z deviatich kultúrnych inštitútov Slovenska vo svete. Sme v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. Zároveň sme členom Fóra zahraničných kultúrnych inštitútov v Paríži (FICEP) a Národných kultúrnych inštitútov Európskej únie (EUNIC).

Prečítajte si príhovor riaditeľky slovenského inštitútu.

Kalendár podujatí


Newsletter

Newsletter slovenského inštitútu na mesiace september - október
PDF 7.2 MB, 5.9.2023, 37 stiahnutí
Stiahnuť
Newsletter slovenského inštitútu na mesiace júl - august
PDF 1.8 MB, 3.7.2023, 61 stiahnutí
Stiahnuť
Newsletter slovenského inštitútu na mesiace máj – jún
PDF 8.8 MB, 3.7.2023, 138 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuálne

14.09.2023

V priestoroch ikonickej Unité d’Habitation Le Corbusier v Marseille zapísanej na Zozname svetového dedičstva UNESCO Slovenský inštitút v Paríži v utorok 12. septembra spolu s kurátorkou výstavy Ľubicou Kollárovou a majiteľmi galérie Kolektiv 313 otvorili výstavu slovenského dizajnu ,,Transmodernita“. Na vernisáži sa zúčastnil aj honorárny konzul v Marseille Marc-André Distanti.

14.09.2023

V piatok 8. septembra 2023 Slovenský inštitút v Paríži otvoril kultúrnu sezónu koncertom slovensko-českého tria Nina Rosa pod vedením talentovej slovenskej speváčky a hudobníčky Niny Marinovej.

29.06.2023

V Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu sa vo štvrtok 29. júna 2023 uskutočnilo slávnostné podujatie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky – Koncert pri príležitosti 30. výročia slovenskej diplomacie.

1 / 58

V centre pozornosti 

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF