Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
 

Otváracie hodiny galérie 

Pondelok - piatok 12:00 - 17:00
Sobota - nedeľa: zatvorené

 

subor.jpg

Slovenský inštitút v Prahe

Nám. Republiky 1037/3, 110 00, Praha 1, Česko
Mapka polohy
Tel.: +420 224948135
Email: si.prague@mzv.sk

Oznamy

 

E-mailová adresa pre konzulárne záležitosti: cons.prague@mzv.sk

 

Otázky týkajúce sa cestovania z ČR do SR  a všetkých ďalších konzulárnych záležitostí prosíme v čase mimoriadneho stavu posielať VÝLUČNE na cons.prague@mzv.sk

 

Oznam o dočasnom režime prevádzky Slovenského inštitútu v Prahe

 

Na základe striktných pokynov českých orgánov na zamedzenie šírenia Koronavírusu je Slovenský inštitút v Prahe od dnešného dňa,  tj. 16.3.2020 až do odvolania zatvorený a kultúrne podujatia sú dočasne pozastavené.

 

Stále sme pre Vás k dispozícii na maily: si.prague@mzv.sk. Aktuálne informácie o vývoji situácie môžete sledovať na našom webe a na webe Veľvyslanectva SR v ČR. Aktuálne informácie z oblasti kultúry sledujte na našom facebookovom účte alebo na instagrame.

 

Ďakujeme za pochopenie!

​​

Aktuality

 • 28.03.2020
  Od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa výrazne sprísňuje tranzit pre občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na slovenské územie. Individuálne prílety slovenskýcj občanov síce budú naďalej možné na základe notifikácií prostredníctvom verbálnych nót, avšak tranzit individuálne prilietajúcich občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na územie SR bude organizovaný MZVEZ SR – autobusmi, nakoľko nie je možnosť ďalej pokračovať individuálnou prepravou.
 • 26.03.2020
  Milí priaznivci Slovenského inštitútu, prinášame Vám aktuálny výber zo sveta online kultúry
 • 22.03.2020
  Občania Slovenskej republiky, ktorí sa vracajú späť na Slovensko cez územie Českej republiky (najmä cez letisko Václava Havla v Prahe) majú povinnosť predložiť Polícii Českej republiky pri vstupe na územie Českej republiky čestné prehlásenie o tranzite a majú povinnosť nosiť rúšku počas celého tranzitu cez územie Českej republiky.
 • 17.03.2020
  Na základe rozhodnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka zastupiteľské úrady SR v zahraničí evidujú informácie o občanoch, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí a majú záujem o repatriáciu. Pre neustálu vyťaženosť telefónnych liniek odporúčame občanom, aby občania kontaktovali zastupiteľské úrady elektronicky (pričom je potrebné uviesť identifikačné a kontaktné údaje, ako aj dôvod pobytu v zahraničí).
Viac