Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

HOLIDAY WORLD 2018: SLOVENSKO partnerská krajina na veľtrhu cestovného ruchu

HOLIDAY WORLD 2018: SLOVENSKO partnerská krajina na veľtrhu cestovného ruchu

15.2.2018

Tohtoročná prezentácia Slovenska na veľtrhu Holiday World 2018 (ktorý sa koná na výstavišti Holešovice v Prahe od 15.2. – 18.2.2018)  je pre nás naozaj výnimočná! 


Partnerskou krajinou je tento rok Slovensko na a tento ročník sa nesie aj v znamení spoločných výročí, ktoré si Česi a Slováci pripomínajú - 100.výročie vzniku Československa a 25. výročie vzniku dvoch samostatných republík. Organizátori v tejto súvislosti pripravili pre vybraných návštevníkov darček!


BEZPLATNE môžu v nedeľu navštíviť veľtrh tí, ktorí slávia v tomto roku 25.narodeniny (t.j. rok narodenia 1993) a česko-slovenské manželské páry (bezplatný vstup môžu využiť obidvaja manželia a max. 3 deti).


Oficiálna slovenská expozícia sa nachádza v pravom krídle priemyselného paláca, pod číslom 128. V priestoroch slovenskej expozície budete môcť získať informácie a aktuality naprieč celým Slovenskom od Tatier k Dunaju, konkrétne tipy na výlety a podujatia, dozviete sa o rôznych zaujímavostiach a novinkách. Súčasťou bude aj bohatý kultúrny program, Martin Brxa – multifunkčný slovenský umelec, ktorý odprezentuje fujaru, skupina Družina, ktorej tvorba je založená na spracovaní slovenskej ľudovej piesne, tzv. ethnobeat/worldmusic, čerstvá držiteľka Krištáľového krídla Celeste Buckingham a po prvýkrát sa predstaví módna návrhárka Marie Zelená svojou kolekciou potlače slovenských a českých miest na šatách. Chuťové bunky určite potešia pravé slovenské halušky, slovenské lokše, skalický trdelník či slovenské pivo a víno.