Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Koncert Edity Gruberovej v Smetanovej sieni v Obecnom dome v Prahe

Koncert Edity Gruberovej v Smetanovej sieni v Obecnom dome v Prahe

30.11.2016

Búrlivé ovácie privítali 30. novembra 2016 na koncerte v Smetanovej sieni Obecného domu v Prahe Editu Gruberovú, ktorá je bezpochyby jedným z najväčších vokálnych fenoménov súčasnej doby. Koncert venovaný predsedníctvu Slovenskej republiky v Rade Európskej únie bol neopakovateľným zážitkom pre nadšené obecenstvo, v ktorom boli okrem bežných pražských poslucháčov prítomní členovia pražského diplomatického zboru, slovenskí krajania a tiež cudzinci, ktorých pán veľvyslanec SR v ČR Peter Weiss vo svojom úvodnom prejave zvlášť privítal. 

Odzneli diela Rossiniho, Donizettiho, Masseneta a Belliniho, ale aj Moyzesove Tance z Pohronia op. 43 (Nad vatrou s valaškami, Po robote pri muzike). Medzi prídavkami sa objavila aj ľudová pieseň Dolina, dolina, kamenný chodníček a ária Adely zo Straussovho Netopiera. Pani Gruberová ku koncertu pripojila i autogramiádu.

Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe.
Koncert Edity Gruberovej v Prahe. Koncert Edity Gruberovej v Prahe.