Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Výstava Party v 21. storočí od od 5. do 28. marca 2018 v galérii Slovenského inštitútu

Výstava Party v 21. storočí od od 5. do 28. marca 2018 v galérii Slovenského inštitútu

2.3.2018

Limitovaná kolekcia obrazov takmer zaniknutých slovenských párt si budú môcť záujemcovia pozrieť od 5. do 28. marca 2018 v galérii Slovenského inštitútu. 

Parta, kedysi tradičná súčasť ľudového odevu mladých bezdetných dievčat v 19. a 20. storočí, sa stáva ústredným prvkom jedinečného umeleckého projektu, ktorého cieľom je znovuzrodiť slovenské skvosty pomaly upadajúce do zabudnutia. Projekt prechádza početným umeleckým spektrom, mapuje pestrosť a rozmanitosť takmer zaniknutých tradičných párt a vencov z regiónov Slovenska. Stáva sa prínosom pre zachovanie slovenského kultúrneho dedičstva a symbolicky odhaľuje ľudové tradície súčasnému divákovi. Umelecké slovenské duo LSZ PHOTOGRAPHY: Zuzana Sénášiová a Ľubomír Sabo v súlade s tradíciami a zvykmi predkov a v spolupráci s etnologičkou Katarínou Chabrečekovou nafotilo len mladé, slobodné a bezdetné dievčatá. Umelecky nafotené fotografie sú dotvorené ručne maľovanými ornamentmi na tvár a vytlačené na plátno, ktorému finálnu podobu vdýchla slovenská maliarka Sarah I. Avni. 


Každý obraz z limitovanej edície má certifikát originality (COA) a bude vyrobený iba v troch rozmeroch.
Nenechajte si ujsť exkluzívnu možnosť stretnúť sa a porozprávať s autormi projektu počas autorských dní od 5.-7. marca od 12 do 18h. 

Vstup na výstavu a autorské dni je zdarma.

Viac informácií nájdete na udalosti na FB: www.facebook.com/events/2080114208937470/