Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Koncert a recepcia k štátnemu sviatku SR na Malte, 11. 10. 2014

Koncert a recepcia k štátnemu sviatku SR na Malte, 11. 10. 2014

Na záver tohtoročných Slovenských dní na Malte, v rámci ktorých uskutočnil bilaterálnu návštevu podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a europskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, usporiadal 11. októbra 2014 slovenský generálny honorárny konzulát na Malte v spolupráci so slovenským veľvyslanectvom a inštitútom v Ríme koncert.

V reprezentačných sálach Maltského Kasína interpretovali známi slovenskí umelci – klaviristka D. Varinská a violončelisra J. Slávik diela slovenskej a svetovej hudby. Pozvanie na koncert prijala prezidentka Maltskej republiky, minister zahraničných vecí Malty, poslanci parlamentu, zástupcovia diplomatického zboru, slovenskí krajania a ďalší.

Na úvod recepcie odzneli maltská, slovenská a európska hymna a s pozdravným prejavom vystúpila prezidentka Malty a slovenská veľvyslankyňa Mária Krasnohorská. Prezidentka Malty zaželala prezidentovi SR a celému Slovensku veľa úspechov a prosperity, ocenila úspešný príbeh SR a potvrdila excelentné slovensko-maltské bilaterálne vzťahy. Vyzdvihla vysokú kvalitu rozhovorov s ministrom M. Lajčákom a vyjadrila potešenie zo zintenzívňujúcej sa spolupráce našich krajín aj v kontexte prípravy na Trio predsedníctva Rady EU v roku 2016 resp. 2017. Ocenila zhodu a vzájomnú podporu prioritám oboch krajín, explicitne spoločný prístup k hľadaniu európskeho riešenia pre Maltu zásadného problému ilegálnej migrácie. Vyjadrila spokojnosť, že SR a Malta uzatvorili v januári tohto roka Protokol o spolupráci pri medzištátnych osvojeniach, ktorý sa v týchto dňoch začína napĺňať.