Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Inaugurácia výstavy Renáty Rehorovskej a koncert tenoristu Petra Malého

Inaugurácia výstavy Renáty Rehorovskej a koncert tenoristu Petra Malého

25.1.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taliansko

Otvorením výstavy „Nekonečno na dosah ruky“ spojenej s operným recitálom sa 24. januára 2019 rímskej kultúrnej a spoločenskej obci predstavila Ľubica Mikušová vo funkcii novej riaditeľky Slovenského inštitútu v Ríme.

 

Projekt umeleckej netkanej tapisérie  z tvorby Renáty Rehorovskej „Nekonečno na dosah ruky“ pripravila kurátorka Lucia Ramljaková, aby predstavila viaceré tematické celky tejto nadanej slovenskej výtvarníčky. Projekt kriticky reflektuje  na súčasnú spoločnosť, masovú kultúru a prežívanie časovosti v dnešnej dobe. Rôznorodosť umeleckej trajektórie výtvarníčky, posilnená komunikáciou s divákom, potvrdila schopnosť umenia predstavovať zdroj poznania a pravdy.

 

V druhej časti večera  bol divákom ponúknutý operný recitál mladého úspešného slovenského tenoristu Petra Malého. V klavírnom sprievode Maroša Klátika predstavil publiku náročný repertoár z medzinárodnej opernej literatúry (W.A. Mozart, G. Bizet, G. Donizetti, J. Turina, G. Verdi atď.) , ktorý získal živú odozvu u publika.