Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prezentácia knihy „Dubček“ vo Forli

Prezentácia knihy „Dubček“ vo Forli

11.3.2019 | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Taliansko

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Taliansku a Slovenský inštitút v Ríme, v spolupráci s Fakultou politických vied  a Lektorátom slovenského jazyka a kultúry Teaching Hub vo Forlí (pobočka Univerzity v Bologni), pripravili vo štvrtok 7. marca 2019 prezentáciu nedávno v SR vydanej knihy kolektívu  autorov „Dubček“.

 

Podujatie sa konalo v rámci cyklu spoločných aktivít talianskej univerzity a Univerzity Komenského v Bratislave s názvom „Breaking Point 1968. The Prague and Bratislava Spring in Europe“ a po  úspešnom podujatí pri príležitosti 30. výročia udelenia Čestného doktorátu Alexandrovi Dubčekovi na Univerzite v Bologni v novembri minulého roka (fotografická výstava P. Bielika „Muž s odhalenou hruďou“ a projekcia filmu slovenského režiséra J. Lihosita „Vízum pre Dubčeka“).

 

Na prezentácii knihy kolektívu autorov „Dubček“ sa zúčastnili dvaja z nich -  Slavomír Michálek, riaditeľ Historického ústavu SAV a Peter Weiss, súčasný veľvyslanec SR v Českej republike. Po pútavých prednáškach a premietaní fotografií venovaných osobnosti Alexandra Dubčeka a dejinným udalostiam, ktorých bol aktérom, sa na akademickej pôde rozpútala živá debata so študentmi politológie a slovenského jazyka a kultúry. Podujatie vyvrcholilo spoločným položením venca pri Buste A. Dubčeka v priestoroch Fakulty politických vied v Teaching Hub Campus Forlí.