Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Poľsko - opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19

Poľsko - opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19

13.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Poľsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Varšave informuje o zavedení stavu epidemiologickej hrozby v Poľsku. Na základe toho sú od nedele 00.00 h 15. marca 2020 pozastavené všetky medzinárodné lety do Poľska, ako aj medzinárodná železničná doprava. V súvislosti s tým vstupuje do platnosti zákaz vstupu cudzincov na územie Poľska. Cudzincom s platným pobytom v Poľsku bude vstup umožnený.

 

Občania Poľska ako aj cudzinci s platným pobytom musia byť po vstupe v povinnej 14 dňovej karanténe.

 

Súčasťou prijatých opatrení je aj obmedzenie prevádzky obchodných domov od soboty 00.00 h 14. marca 2020. Potraviny, lekárne a drogérie zostanú otvorené. Opatrenia budú platné po dobu 10 dní s možnosťou ďalšieho predĺženia.

 

Opatrenia sú podobné, ako boli schválené vládou SR na území SR.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Varšave na telefónnych číslach: +48 225258110 a +48 604533944.Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Varšave naďalej odporúča občanom pred cestou do Poľskej republiky (ak je nevyhnutná) zaregistrovať sa na web stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo pomocou mobilnej aplikácie Svetobežka.