Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prednáška riaditeľa SI Varšava pre študentov slovakistiky vo Varšave

Prednáška riaditeľa SI Varšava pre študentov slovakistiky vo Varšave

6.6.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Slováci naprieč storočím | Poľsko


Riaditeľ Slovenského inštitútu vo Varšave Adrián Kromka prednášal 5. júna 2018 o Slovensku pre študentov II. a IV. ročníka slovakistiky na Inštitúte západnej a južnej slavistiky Varšavskej univerzity. Prednáška sa konala za účasti riaditeľa tohto inštitútu Varšavskej univerzity Patrycjusza Pająka, ako aj lektorky slovenského jazyka a kultúry na Varšavskej univerzite Martiny Ivanovej a vedeckej pracovníčky Inštitútu západnej a južnej slavistiky Varšavskej univerzity Anny Kobylińskej. 

 

Prednáška bola zameraná na slovenskú kultúru, históriu, osobnosti, geografiu, ústavu a ústavných činiteľov SR, V4, prezentáciu regiónov a tohtoročné významné výročia. Súčasťou prednášky bola aj projekcia propagačných filmov o Slovensku a vedomostná súťaž pre študentov, v rámci ktorej víťazi získali hodnotné ceny, ktoré sponzorsky zabezpečil riaditeľ Inštitútu vo Varšave, a to celodenné vstupenky do vodného parku AquaCity Poprad, rodinné vstupenky na Ľubovniansky hrad a knižné publikácie o Slovensku a Vysokých Tatrách.